18 پرینتر سه بعدی برتر سال 2017 (بخش اول)

18 پرینتر سه بعدی برتر سال 2017

18 پرینتر سه بعدی برتر سال 2017 (بخش اول)


اگر از جمله افرادی هستید که به یک پرینتر سه بعدی با کیفیت ساخت استثنایی نیاز دارید که بتواند قطعات با کیفیت را به شکلی مطمئن تولید کند،با نیکانو همراه باشید تا در بخش اول به معرفی 9 پرینتر سه بعدی از 18 پرینتر برتر سال 2017 آشنا شوید.


Ultimaker 3

 

پرینتر سه بعدی برتر سال 2017 - Ultimaker
این محصول، پرچمدار امپراتوری Ultimaker است، دستگاهی خوش‌ ساخت که مملو از فناوری‌ های نوین است. این سیستم به اکستروژن دوگانه، «مغزی‌ های» قابل تعویض جهت تعویض فوری هد چاپگر، اتصال بی‌سیم و بسیاری امکانات دیگر مجهز شده است.
از نظر نرم‌افزاری، موتور برنامه Cura برای استفاده در Ultimaker 3 بهینه ‎سازی شده و حالا به یک رابط کاربری خوب برای مدیریت چاپ با کمترین دردسر مجهز شده است. زمانبندی منظم جهت بروزرسانی موجب اطمینان از دسترسی کاربران به آخرین نو آوری‌ ها و بهبودها می‌شود.
اگر با قیمت آن مشکلی نداشته باشید، دستگاه Ultimaker 3 بدون تردید بهترین پرینتر سه بعدی برای محل کار، استودیو، یا دفتر کار به شمار می‌رود. با توجه به طراحی منسجم، عملکرد بی عیب و نقص و پشتیبانی عالی از مشتریان(نه در ایران)، این دستگاه عملاً به منزله‌ ی رولز رویس در دنیای پرینت سه بعدی به شمار می‌رود.

مشخصات:
تکنولوژی : FDM
متریال : PLA, ABS, PET, HIPS
حجم ساخت : 197 در 215 در 200
حداقل ضخامت لایه : 20 میکرون
حداکثر ضخامت لایه : 200 میکرون
صفحه گرم شونده : دارد
ارتباطات : USB, Wifi, Ethernet


Form 2

پرینتر سه بعدی برتر سال 2017 - FORM2

دستگاه Form 2 محصول شرکت Formlabs متکی به فناوری استریولیتوگرافی (SLA) است و شاید بتوان آن را بهترین پرینتر سه بعدی در نوع و بازه‌ ی قیمتی خود دانست. فناوری SLA از طریق عمل آوری رزین در مخزنی مجهز به یک لیزر پرقدرت عمل می‌کند که با ترسیم تک به تک لایه‌ها، اجسام جامدی با سطحی استثنائی از جزئیات به دست می‌دهد.


آشنایی با خدمات پرینت سه بعدی SLA 


این دستگاه ممتاز به یک مکانیزم پیلینگ، یک مخزن حرارتی، یک صفحه نمایش لمسی، کنترل‌های بی‌سیم، و یک سیستم رزین خودکار، مجهز شده است. همچنین به همراه این دستگاه، نرم‌افزاری با طراحی هوشمندانه ارائه می‌شود تا کار ساخت مدل‌ ها تا حد ممکن راحت شود، ضمن اینکه پشتیبانی مشتریان هم بصورت کامل برقرار است.( نه در ایران)
با این حال، اشیاء چاپ شده توسط این دستگاه نیازمند اندکی پس‌ پرداخت هستند، و مخازن رزین این دستگاه، قطعاتی مصرفی به شمار می‌روند که باید بطور منظم نسبت به تعویض آن‌ ها اقدام شود.در اگر فکر خرید این دستگاه را دارید بدانید که بصورت متوالی جیب شما را خالی میکند.قیمت 1 لیتر رزین استاندارد آن در بازار ایران با قیمت 1 میلیون و 500 هزرا تومان به فروش میرسد.

مشخصات:
تکنولوژی : SLA
متریال : Resin
حجم ساخت : 145 در 145 در 175 میلیمتر
حداقل ضخامت لایه : 25 میکرون
حداکثر ضخامت لایه : 100 میکرون
صفحه گرم شونده : دارد
ارتباطات : USB, Wifi, Ethernet


Zortrax M200

پرینتر سه بعدی برتر سال 2017 -Zortrax m200
دستگاه Zortrax یکی از نوادگان دیرپای انقلاب پرینت سه بعدی رومیزی است و این عنوان برازنده‌ی آن است. دستگاه Zortrax M200 که از آلومینیوم ساخته شده می‌تواند بلافاصله بعد از جعبه‌ گشایی و با طی کردن یک فرایند راه اندازی بسیار مختصر، مشغول انجام پرینت سه بعدی شود و نتیجه‌ ی کار این دستگاه، قابل اطمینان و منسجم است.
دستگاه Zortrax M200 از قابلیت کالیبراسیون خودکار صفحه ساخت برخوردار است که موجب دقت و سهولت فرایند کالیبراسیون می‌شود. همچنین، محدوده‌ ی ساخت این دستگاه به یک سکوی مشبک مجهز شده تا از تاب برداشتن نمونه‌ی درحال چاپ، کاسته شود. این بستر به عنوان ویژگی کلیدی این دستگاه به شمار رفته و موجب شده این دستگاه به عنوان برترین پرینتر سه بعدی برای کار با ماده‌ ی ABS باشد.


بیشتر بدانید :

تفاوت مواد ABS با PLA

5 دلیل که باید مواد ABS را کنار گذاشت


علاوه بر این، شرکت Zortrax به شکل فزاینده‌ ای نسبت به عرضه‌ ی مواد اولیه‌ ی دیگری اقدام می‌کند که از ویژگی‌ های مکانیکی متفاوتی برخوردار هستند. به این موارد، پنل‌ های Perspex را هم بیافزایید که برای محفوظ نگهداشتن فضای ساخت و حفاظت بیشتر در برابر تغییرات جوی بکار می‌روند.

مشخصات:
تکنولوژی : FDM
متریال : ABS, HIPS, ULTRAT
حجم ساخت : 185 در 200 در 200
حداقل ضخامت لایه : 90 میکرون
حداکثر ضخامت لایه : 400 میکرون
صفحه گرم شونده : دارد
ارتباطات : USB, SD Card


Ultimaker 2+

پرینتر سه بعدی برتر سال 2017 - Ultimaker2+

اما توجه داشته باشید که، صرف اینکه شرکت Ultimaker نسل سومی از محصولات خود را عرضه کرده که به آخرین دستاوردها در این حوزه تجهیز شده‌اند لزوماً به این معنا نیست که باید برادر بزرگتر او را دست کم بگیرید. دستگاه 2 + هنوز هم یک دستگاه بسیار خوب است و اگر نیازی به ویژگی‌هایی مانند اکستروژن دوگانه یا اتصال به شبکه نداشته باشید، کماکان پرینتر سه بعدی بی نقصی به شمار می‌رود.
آنچه پرینتر سه بعدی Ultimaker 2+ را به بهترین چاپگر سه بعدی تبدیل کرده است، نحوه‌ ی ارتقای طراحی محصولات پیشین Ultimaker است که موجب بهبود حوزه‌ های کلیدی و در نتیجه ارتقای سطح کلی تجربه‌ ی کاربری شده است. مانند همیشه، نرم افزار Cura به همراه این محصول عرضه می‌شود تا به بهینه‎ سازی هر یک از پروژه‌ ها تا سرحد جلب رضایت شما کمک کند. و نباید فراموش کنیم که محور اصلی تجربه‌ ی کار با یک Ultimaker، کماکان عبارتست از سهولت و در واقع حتی لذت بردن از استفاده از آن.

مشخصات:
تکنولوژی : FDM
متریال : ABS, PLA, Exotics
حجم ساخت : 205 در 225 در 230
حداقل ضخامت لایه : 20 میکرون
حداکثر ضخامت لایه : 200 میکرون
صفحه گرم شونده : دارد
ارتباطات : USB, SD Card


Lulzbot Taz 6

پرینتر سه بعدی برتر سال 2017 - Lulzbot

باید اذعان کنیم که چاپگر Lulzbot Taz 6 یک غول است. این دستگاه، عظیم الجثه و یکدست است، به نحوی که یک بچه‌ ی کوچک می‌تواند داخل قاب آن بنشیند.
دستگاه Lulzbot Taz 6 از یک ویژگی منحصر به فرد کالیبراسیون خودکار برخوردار است که در کنار کیفیت چاپ منسجم و راه اندازی بی دردسر، این چاپگر را به بهترین پرینتر سه بعدی تبدیل کرده که همواره به دنبال استفاده از آن بوده اید. هیچگونه کالیبراسیونی در این دستگاه وجود ندارد و کاری با حدس و گمان انجام نمی‌شود و این دستگاه درست همانطور که باید و شاید کار می‌کند.
همچنین باید بیان کرد که Taz 6 یک دستگاه منبع باز است و از زمینه‌ی مناسب جهت ارتقاء موارد اضافی مانند Flexystruder (بهینه‎سازی شده برای چاپ مواد انعطاف‌پذیر)، اکستروژن دوگانه، و MOAstruder (برای چاپ اشیاء بزرگ با لایه‌های مسطح) برخوردار است.

مشخصات:
تکنولوژی : FDM
متریال : ABS, PLA, HIPS, PVA, Bronze
حجم ساخت : 250 در 280 در 280
حداقل ضخامت لایه : 50 میکرون
حداکثر ضخامت لایه : 500 میکرون
صفحه گرم شونده : دارد
ارتباطات : USB, SD Card
سرعت پرینت : 20 میلیمتر بر ثانیه


BCN3D Sigma R17

پرینتر سه بعدی برتر سال 2017 - BCN3D Sigma R17
این اولین چیزی است که در وصف چاپگر BCN3D Sigma R17 گفته می‌شود که به سیستم IDEX (اکستروژن دوگانه‌ی مستقل) مجهز شده که به نحو شایسته، قدرت خود را به اثبات می‌رساند. فضای ساخت در این دستگاه، سخاوتمندانه است، عملکرد آن ساده است، و طراحی صنعتی آن، منحصر به فرد است. همه‌ ی این‌ ها موجب شده این چاپگر به عنوان بهترین پرینتر سه بعدی از منظر اکستروژن دوگانه به شمار بیاید.
اما نباید از نظر دور داشت که چاپگر BCN3D Sigma R17 در حالت اکستروژن یگانه هم عملکرد بسیار خوبی داشته و پرینت های سه بعدی با کیفیتی می‌دهد که حقیقتاً چشم‌ نواز هستند.
از جمله نکات منفی کوچک آن می‌توان به عدم وجود اتصال بی‌سیم، مشکلات جزئی در فیرم‌ ور دستگاه، و دردسر های احتمالی سازندگان صرفه جو با پسماند تولیدی بواسطه‌ ی اکستروژن دوگانه اشاره کرد. اما همه‌ ی این‌ ها در مقایسه با قدرت و ظرافت چاپگر BCN3D Sigma R17، قابل اغماض هستند.

مشخصات:
تکنولوژی :FDM
متریال : ABS, PLA, Exotics
حجم ساخت : 210 در 297 در 210
حداقل ضخامت لایه : 50 میکرون
حداکثر ضخامت لایه : 300 میکرون
صفحه گرم شونده : دارد
ارتباطات : USB, SD Card


FlashForge Creator Pro

پرینتر سه بعدی برتر سال 2017 - FlashForge Creator Pro.JPG

چاپگر FlashForge Creator Pro که محصول کشور چین است، چیزی شبیه به نمونه‌ ی کلاسیک Makerbot Replicator 2X است. این دستگاه مجهز به اکسترودر دوگانه، قاب فلزی و شاسی محفوظ می‌باشد.
از سایر ویژگی‌ های این دستگاه می‌توان به سیستم ترازسازی پلتفرم با یک صفحه‌ ی ساخت فلزی و میله‌ ی هادی به منظور کمک به پایدار سازی و دوام دستگاه اشاره کرد.
با توجه به 800 نظری که مشتریان درباره‌ی این محصول روی سایت آمازون درج کرده‌اند، این دستگاه به طور حتم جزو پرطرفدارترین‌ ها در بازار است. اما آیا این بهترین پرینتر سه بعدی است که می‌توان خرید…؟ وقتی می‌بینیم که طراحی، مشخصات فنی بارز و قیمت در سایر محصولات، مناسب‌ تر هستن، به سختی می‌توان به پرسش بالا پاسخ مثبت داد.

مشخصات:
تکنولوژی :FDM
متریال : ABS, PLA, Exotics
حجم ساخت : 150 در 145 در 225
حداقل ضخامت لایه : 100 میکرون
حداکثر ضخامت لایه : 500 میکرون
صفحه گرم شونده : دارد
ارتباطات : USB, SD Card


MakerGear M3

پرینتر سه بعدی برتر سال 2017 - MakerGear M3

یکی از مدل‌ های جدید عرضه شده به بازار، دستگاه MakerGear M3 است. اصلی‌ترین ویژگی‌ های این محصول عبارتند از کنترل بی‌سیم، آماده‌ سازی خودکار فایل، خنک کاری دقیق و 12 ماه ضمانت.
علاوه بر اینها، برخی از ویژگی‌ های مدل‌ های قبلی نیز در این مدل گنجانده شده است؛ یک شاسی فلزی منسجم، یک بستر چاپ حرارتی، و نازل‌ های قابل تعویض در کنار ارتقاء به اکسترودر دوگانه.
مشتریان این دستگاه همچنین می‌توانند این دستگاه را در قالب یک مجموعه خریداری کنند که شامل بک دستگاه تبلت از پیش تنظیم شده و نرم‌افزار 150 دلاریه Simplify3D ، که بسیار قابل توجه است. شاید هنوز خیلی زود باشد که این دستگاه را جزو بهترین‌ های پرینت سه بعدی بدانیم، اما با توجه به سابقه‌ ی درخشان شرکت تولید کننده‌ ی آن، بعید است که در انتها به چیزی غیر از این برسیم.

مشخصات:
تکنولوژی : FDM
متریال : ABS, PLA, Exotics
حجم ساخت : 203 در 254 در 203
حداقل ضخامت لایه : 20 میکرون
حداکثر ضخامت لایه : 350 میکرون
صفحه گرم شونده : دارد
ارتباطات : USB, SD Card


Original Prusa i3 MK2S

پرینتر سه بعدی برتر سال 2017 - Original Prusa i3 MK2S

دستگاه Original Prusa i3 MK2S یک طرح منبع بازِ امتحان پس داده است. این دستگاه توسط شخص Josef Prusa مهندسی شده است، و صرفنظر از اینکه آن را در شکل کیت مونتاژ نشده یا مونتاژ شده و آماده خریداری کنید، شاید بتوان گفت که این بهترین پرینتری است که می‌توان در سال 2017 خریداری کرد.
اصلی‌ترین ویژگی‌های Original Prusa i3 MK2S عبارتند از بستر حرارتی جدیدی بنام MK42، سطح چاپ PEI، پیچ هادی داخلی در محور Z، ترازسازی خودکار بستر با شبکه‌ ی کامل، ساخت بهبود یافته، چاپ سریعتر و مواد اولیه‌ ی بیشتر با مواد پیشرفته‌ ی E3D V6. به این موارد، فیرم‌ ور بهبود یافته و تست خودسنجی چاپگر را هم بیافزایید.

مشخصات:
تکنولوژی : FDM
متریال : PLA, ABS, PET, HIPS, Exotics
حجم ساخت : 200 در 210 در 250
حداقل ضخامت لایه : 50 میکرون
حداکثر ضخامت لایه : 300 میکرون
صفحه گرم شونده : دارد
ارتباطات : USB, SD Card


در بخش دوم با 9 پرینتر برتر دیگر سال 2017 اشنا می شوید


خدمات پرینت سه بعدی نیکانو

اگر اینستاگرامی هستید Nikano_3dp را دنیال کنید

عضو کانال تلگرام شوید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت
پرینت سه بعدی