امروزه با پیشرفت فناوری پرینت سه بعدی می توان پیچیده ترین قطعات را در کمترین زمان با پرینت سه بعدی به واقعیت تبدیل کرد.از پرینت سه بعدی می توان در زمینه های مختلف پزشکی، صنعتی، معماری، هوا فضا و ... استفاده کرد.برای دسترسی به بهترین خروجی پرینت سه بعدی ، لازم است یک سری اصول اولیه در طراحی سه بعدی رعایت شود. جهت اطلاع از مواردمورد نیاز می توانید از مقاله های آموزشی سایت استفاده کنید.همچنین می توانید با تماس تلفنی از چگونگی روند پرینت سه بعدی قطعه مورد نظر خود اطلاع پیدا کنید.در آکاردئون های زیر سوالاتی که ممکن است برایتان بوجود أید مطرح شده است.

مراحل ثبت سفارش

مشتریان عزیز علاوه بر مراجعه حضوری٫ می توانند بصورت غیر حضوری نیز سفارش خود را ارسال کنند.

مراحل :

۱- ابتدا فایل سه بعدی مورد نظر را در قالب فرمت STL یا OBJ به آدرس ایمیل Nikan3dprint@gmail.com ارسال نمایید.در صورتی که فایل شما حجیم می باشد و قادر به ارسال از طریق ایمیل نمی باشید، می توانید فایل خود را آپلود کنید.

همچنین می توانید با آدرس ایمیل info@nikan3dprint.com جهت پرسش و پاسخ با ما در ارتباط باشید.

۲- پس از بررسی فایل ٬ پیش فاکتوری شامل مدت زمان پرینت ٬ هزینه ٬تاریخ تحویل و مبلغ پیش پرداخت برای شما ارسال می شود.

۳- در صورت موافقت ٬ سفارش دهنده می بایست پیش پرداخت را به شماره کارت 6219861022578495 بنام آرمین حسام پور  واریز کند و پس از اطلاع رسانی ٬فایل مورد نظر در نوبت پرینت قرار گیرد.

4- در انتها با سفارش دهنده جهت تحویل پروژه تماس گرفته خواهد شد.

کیفیت پرینت سه بعدی چگونه است

نیکانو از تکنولوژي چاپ سه بعدی FDM و SLA استفاده می کند.در روش FDM  با ذوب شدن رشته پلاستیکی و قرار گرفتن لایه لایه روی هم در محور Z ٫ در نهایت فایل سه بعدی چاپ می شود.در تکنولوژی FDM با بهترین حالت چاپ٫ باز هم لایه های روی هم قرار گرفته با چشم دیده می شود.

در تکنولوژی پرینت سه بعدی SLA  از مایع رزین و تابش اشعه بر روی این مایع و در نهایت جامد شدن آن استفاده می شود. خروجی این پرینترهای بسیار با کیفیت بوده و میتوان از آنها برای ریخته گری حتی زیورآلات اسفاده کرد

پرینت سه بعدی SLA

پرینت های اختصاصی

با توجه به محدودیت های تکنولوژي FDM در حیطه سایز و کیفیت کارهای بزرگ٫سفارش هایی که دارای قطعات ریز و درشت متعدد با سایزهای مختلف هستند نیز پذیرفته می شود.تعرفه اینگونه سفارش ها بسته به حجم کار می باشد و بعد از بررسـی تعیین می شود.

می توانید در این لینک یک نمونه کار اختصاصی که شامل قطعات مختلف می باشد و بعد از پرینت اسمبل شده است را مشاهده کنید.

مشخصات پرینت سه بعدی

پرینتر سه بعدی FDM

سایز بزرگ : ۲۳×۲۹×۴۰ سانتیمتر

سایز پرینت: ۱۹.۵×۱۹.۵×۳۵ سانتی متر 

دقت پرینت: ۱۰۰ میکرون

ضخامت لایه ها: 20 تا 400 میکرون (قابل تنظیم)

قیمت : ۱۵۰٬۰۰۰ تا ۲۰۰٬۰۰۰ ریال ( برحسب تعداد و ساعت کار )

پرینتر سه بعدی SLA

سایز پرینت: ۱۶.۵×۱۲.۵×۱۲.۵ سانتی متر 

ضخامت لایه ها: ۲۵ تا ۲۰۰  (قابل تنظیم)

قیمت : تماس بگیرید : ۶۶۹۲۴۸۶۰

نکات مهمی که مشتری در رابطه با سفارش چاپ سه بعدی باید بداند

چاپ سه بعدی معجزه گر نیست.در واقع یک شخصی که آشنایی متوسط با مکانیک و و کمی الکترونیک داشته باشد می تواند با کمی تحقیق در اینترنت و با تهیه یک سری قطعات اولیه برای خود یک پرینتر سه بعدی بسازد.نکته مهم در این است که توقع خود از چاپ سه بعدی FDM را مشخص کنیم.

پایه و اساس یک پرینت سه بعدی با کیفیت٫ طراحی اصولی اولیه است.مهم نیست با چه نرم افزار سه بعدی طراحی کرده اید مهم این است که هنگام طراحی این نکته را به خود یاد آوری کنید که « همین چیزی که دارم طراحی میکنم قرار که پرینت بشه ».پس اگر در طرح خود (بخصوص کارهای بزرگ٫ ماکت های معماری٫ و قطعات دارای مکانیک) اصول اولیه و پایه ای طراحی صحیح را رعایت نکنید٫ به همین میزان باید توقع خود را از کیفیت پرینت شده ی طرح خود پایین بیاورید.

هزینه چاپ سه بعدی چگونه محاسبه می شود

هزینه پرینت سه بعدی FDM

هزینه پرینت سه بعدی ساعتی ۱۵ الی ۲۰ هزار تومان می باشد.

هزینه چاپ سه بعدی بر حسب فرآیند زمان چاپ قطعه محاسبه می شود.بعنوان مثال اگر یک فایل سه بعدی در مدت زمان ۲ ساعت پرینت شود٫ مبلغ ۴۰ هزار تومان هزینه کل کار می شود.کیفیت پرینت٫ پر بودن یا خالی بودن قطعه٫ سرعت پرینت و ... در نهایت در زمان پرینت تاثیر گذار هستند.پس فاکتور اصلی در تعیین قیمت مدت زمان پرینت کار می باشد.

تعیین مدت زمان پرینت سه بعدی فایل فقط  از طریق نرم افزار رابط دستگاه و وجود فایل سه بعدی میسر می باشد.


هزینه پرینت سه بعدی SLA

جهت استعلام قیمت خدمات پرینت سه بعدی SLA باید فایل خود را ارسال کنید تا برآورد هزینه شود.

خدمات پرینت سه بعدی نیکانو با دو تکنولوژي SLA و FDM انجام می شود.


می توانید برای کسب اطلاع از این دو روش ٬ صفحه تکنولوژي های پرینت سه بعدی را مطالعه کنید.

بطور کل در در صورتی که قصد اجرای نمونه اولیه خود را در سایز بالا و هزینه کمتر دارید می توانید از روش FDM استفاده کنید.بزرگترین ابعاد برای پرینت یک تکه  23x29x40 سانتیمتر می باشد.بدیهی است برای ابعاد بزرگتر باید کار بصورت تکه تکه پرینت و سپس اسمل شود.ساخت نمونه قطعات صنعتی٬ سردیس تندیس و مجسمه ابعاد بزرگ و سایر قطعات را می توان با روش  FDM انجام داد.

نمونه کارهای پرینت شده با پرینتر سه بعدی  FDM


خدمات پرینت سه بعدی - سردیسخدمات پرینت سه بعدی - مجسمه

خدمات پرینت سه بعدی

 


اما اگر قصد تهیه نمونه اولیه با کیفیت بسیار بالا را دارید می توانید از روش SLA استفاده کنید.میز کار این پرینتر 12.5×12.5×16.5  سانتیمتر می باشد.از این روش برای پرینت موم انگشتر برای ریخته گری ٬ پرینت مجسمه های سایز کوچک با کیفیت بسیار بالا و سایر کارهایی که نیاز به دقت و کیفیت بالا می باشد٬ استفاده می شود.

نمونه کارهای پرینت شده با پرینتر سه بعدی  SLA


               خدمات پرینت سه بعدی SLA مجسمه فانتزی             خدمات پرینت سه بعدی SLA - انگشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۶۶۹۲۴۸۶۰ تماس حاصل فرمایید.

طراحی سایت