استفاده هنرمند از سی ان سی فوم برای خلق اثر
فوریه 18, 2022
معرفی شرکت کانادایی ارائه دهنده خدمات سی ان سی فوم
آوریل 26, 2022

آنجا که هنر و صنعت بهم می‌رسند: استفاده از سی‌ ان‌ سی فوم در هنر

آنجا که هنر و صنعت بهم می‌رسند استفاده از سی‌ ان‌ سی فوم در هنر

در جهان هنر و طراحی، هنرمندان پیوسته به دنبال یافتن روش‌های جدید و خلاقانه‌ای برای طراحی و خلق آثار هنری هستند. فناوری‌های جدید به ما امکان داده است تا جنبۀ خلاقانۀ آثار هنری را تقویت کنیم؛ به دیگر سخن، هنرمندان با بهره‌گیری از این فناوری‌ها توانسته‌اند دائماً آثار هنری زیباتر، رازآلودتر، و ماندگارتری را خلق کنند. برای اثبات این ادعا کافی است به آثاری مانند پژواک‌ها اثر مارگارت هومایو بنگرید تا آنچه که را فناوری مدرن می‌تواند خلق کند به عینه ببینید. در حوزۀ استفاده از فناوری و تجهیزات سخت‌افزاری، خدمات سی‌ ان‌ سی فوم به روش پراستفاده‌ای تبدیل شده است. در ادامه، این روش را به تفصیل بررسی می‌کنیم.
سی ان سی فوم ابزار کارامدی برای کمک به تقویت خلاقیت است. چه به دنبال طراحی پیش‌نمونه‌ای برای یک مجسمۀ فلزی باشید، چه اینکه بخواهید ایده‌های هنری خود را بیان کنید، یا آثار مهندسی را خلق کنید، یا اینکه صرفاً به دنبال آزمودن روش جدیدی باشید، این ماشین‌ها جنبه‌هایی اضافی را برای اثرتان به ارمغان می‌آورند.
سی‌ ان‌‌ سی مخفف عبارت «کنترل عددی کامپیوتری» است. برش سی ان سی فوم روشی است که مستلزم استفاده از رایانه‌ برای کنترل ابزارهای ماشین‌ کاری می‌باشد. این روش در واقع یک روش ساخت کاهنده است، یعنی کار با یک قطعۀ بلوکی از متریال مورد نظر آغاز و بخش‌های زائد به تدریج برداشته می‌شود. بدین ترتیب، طرح مورد نظر در نهایت خلق می‌شود. به سخن ساده‌تر، ماشین سی‌ ان‌ سی فوم داده‌های کامپیوتری را به دنباله‌ای از اطلاعات برای ابزار برشکاری تبدیل می‌کند.

انواع رایج پیکره ها برای تراش با سی ان سی فوم – از تراشکاری تا خلق پیکره ها

روش تراش سی ان سی فوم روشِ پراستفاده‌ و کارامدی برای خلق مجسمه‌ها و پیکره‌های زیبا است. هنرمندان و شرکت‌های سازندۀ ماکت از این روش برای ساخت ماکت فومی استفاده می‌‌کنند. ماکت فومی را با استفاده از نرم‌افزار CAD می‌توان اصلاح و حتی بزرگ کرد. استفاده از فوم به سان پیش‌نمونه‌ای برای پیکره روشی ساده، آسان، و اقتصادی است.

هنر بکار رفته در اشیای معمولی

تراشکاری روی اشیایی مانند کارد و چنگال غذاخوری، ظروف غذاخوری، باکس‌ها یا اشیای دیگر اغلب به شکل یک حیوان یا طرح کاملاً خاصی انجام می‌شود. این روش بسیار متداول است؛ در عین حال، روش مناسبی برای بیان ایده‌ها نیز می‌باشد. ساخت این شکل‌های پیچیدۀ هنری بدون استفاده از ماشین‌‌های سی‌ان‌سی به شدت دشوار است.

کنده کاری

این اصطلاح به خوبی مفهوم را می‌رساند. کنده‌کاری با ماشین‌ خدمات سی ان سی فوم بسیار آسان است زیرا ابزار ماشین به سادگی می‌تواند الگو را ایجاد کند. به دیگر سخن، برای ایجاد یک ظاهر جذاب و صیقلی به حرکت‌ها یا فرمان‌های پیچیده نیازی نیست. استفاده از این روش برای خلق آثار و طرح‌های هنری یکی از پراستفاده‌ترین و در عین حال ساده‌ترین روش‌هاست.

پرداخت نهایی

تراشکاری با سی ان سی فوم به هنرمندان امکان می‌دهد تا روش‌های جدیدی را بکار بگیرند و خلاقیت خود را نیز بیشتر ابزار کنند. بدین ترتیب، امکان طراحی و خلق آثار هنری شگفت‌انگیز فراهم می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *