سپتامبر 17, 2017
5 دلیل برای کنار گذاشتن فیلامنت abs
پنج دلیل برای کنار گذاشتن مواد ABS
سپتامبر 21, 2017

اسکن سه بعدی صورت بوسیله XPeria XZ1

اسکن سه بعدی با گوشی xz1

اسکن سه بعدی صورت بوسیله XPeria XZ1


چند هفته پیش، غول ژاپنی دنیای تکنولوژی، سونی، با اعلام اینکه گوشی‌های هوشمند Xperia XZ1 و XZ1 Compact به فناوری اسکن سه بعدی مجهز شده‌اند، توجهات را به خود جلب کرد. حالا با توجه به اطلاعات بیشتری که از همکاری این شرکت با شرکت  خدمات پرینت سه بعدی  Sculpteo در زمینه‌ی ارائه‌ ی خدمات چاپ سه بعدی به کاربران به دست آمده است، توجه ما بیش از پیش به شرکت سونی معطوف شده است.

اسکن سه بعدی صورت بوسیله XPeria XZ1 - 1

طبق اعلام شرکت سونی، کاربران گوشی‌ های هوشمند Xperia XZ1 خواهند توانست با لمس یک دکمه، اسکن‌ های خود را به صورت سه بعدی چاپ کنند. شما با استفاده از برنامه‌ی 3D Creator که در گوشی XZ1 شما گنجانده شده است، قادر خواهید بود مدل‌ها و اسکن‌ های سه بعدی را مستقیماً به Sculpteo ارسال کنید، و این شرکت آن‌ ها را بصورت سه بعدی برای شما چاپ کرده و با دریافت هزینه به آدرس شما ارسال می‌کند. همه‌ ی این کارها بدون حتی یک لحظه نشستن جلوی یک کامپیوتر انجام می‌شود.درست است که با این گوشی نمیتوان کل بدن را اسکن کرد ولی می دانیم که چقدر سریع نیاز به یک استودیو مجهز به چندین دوربین عکاسی، جای خود را به یک گوشی هوشمند داد!!!

اسکن سه بعدی صورت بوسیله XPeria XZ1 - 2

بیایید چند گام به عقب برگردیم و نگاهی داشته باشیم به ظرفیت اسکن سه بعدی گوشی XZ1. برخلاف اغلب گوشی‌ های هوشمند دیگر که برای استفاده از قابلیت اسکن سه بعدی نیازمند برنامه‌های دانلود ی و خدمات ابری هستند، گوشی هوشمند جدید سونی از ابتدا یک برنامه‌ ی اسکن سه بعدی آماده به کار روی خود نصب دارد: 3D Creator.
کاربران با استفاده از این برنامه‌ ی داخلی می‌توانند از بین حالت‌ های مختلف اسکن ( اسکن سر و صورت، اسکن غذا، یا اسکن شکل دلخواه) یکی را انتخاب کنند، و در ادامه اسکن‌ های خود را از طریق برنامه‌های پیام‌ رسان با دوستان خود به اشتراک گذاشته یا آن‌ ها را برای پلتفرم‌ های اشتراک مدل سه بعدی مانند Sketchfab بفرستند.

اسکن سه بعدی صورت بوسیله XPeria XZ1 - 3

نکته‌ ی جالب توجه آن است که این برنامه از تمام امکانات لازم برای پردازش تصاویر بدست آمده از اسکن‌های سه بعدی برخوردار است، به این معنی برای تولید مدل‌ های سه بعدی از اسکن‌ های گرفته شده، نیازی به استفاده از خدمات ابری یا برنامه‌ های خارجی وجود ندارد.
اکنون بواسطه‌ ی همکاری سونی با Sculpteo، کاربران حتی این امکان را دارند که اسکن‌ های خود را مستقیماً به پرینت سه بعدی تبدیل می‌کنند. کاربران همچنین می‌توانند چاپ‌ های چند رنگ سفارش داده و از بین اندازه‌های مختلف، اندازه‌ ی دلخواه خود را برگزینند.
سونی اخیراً در جریان رخداد IFA در برلین از برنامه‌ی 3D Creator مخصوص گوشی XZ1 رونمایی کرد و قابلیت‌ های این برنامه‌ ی اسکن سه بعدی را در زمینه‌ ی ثبت اسکن‌ های با کیفیت از اشیاء گوناگون و صورت انسان ظرف کمتر از 1 دقیقه برای هر اسکن و بدون هر گونه اتصال WiFi به نمایش گذاشت. علاوه بر این، این برنامه کاربران را قادر می‌سازد مدل‌ های سه بعدی خود را با استفاده از ویژگی واقعیت افزوده، به دنیای واقعی بیاورند.
سری گوشی‌های هوشمند جدید Xperia XZ1 از نیمه ی مهر ماه با قیمت حدودی 2 میلیون تومان در ایران  عرضه خواهند شد.

اسکن سه بعدی صورت بوسیله XPeria XZ1 - 4


خدمات پرینت سه بعدی نیکانو

اگر اینستاگرامی هستید Nikano_3dp را دنیال کنید

عضو کانال تلگرام شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *