چگونه آرتیست بهتری شویم ؟ 7
مصاحبه : چگونه آرتیست بهتری شویم ؟
ژوئن 2, 2019
استفاده هنرمند از سی ان سی فوم برای خلق اثر
فوریه 18, 2022

ساخت قالب تزریق توسط تراش سی ان سی فوم

خدمات سی ان سی فوم قالب تزریق

برش سی ان سی فوم قالب تزریق با دستگاه 5 محور

امروزه استفاده از تکنولوژی فرصت صرفه جویی زمانی بسیار زیادی برای صنعتگران و هنرمندان بوجود آورده است.تعدادی از همکاران عزیز قالبساز به گفته خودشان، با ساخت دستی و جوشکاری فک دستگاه و سپس ریخته گری، به محصول نهایی می رسیدند که اینکار از لحاظ زمانی و دقت، قطعا قابل مقایسه با برش خدمات سی ان سی فوم قالب اولیه با خدمات سی ان سی فوم و بعد ریخته گری نخواهد بود..

ساخت مدل فومی برای ریخته گری لاست فوم با خدمات سی ان سی فوم با دقیت و کیفیت بالا

در این روش ریخته گری ( لاست فوم ) ، از مدل هایی که از فوم ساخته شده استفاده میگردد و در درون ماسه قرار داده میشود. از مزایای استفاده از این روش این است که هم مراحل ریخته گری و هم قطعه ریخته را با حذف ماهیچه میزان دقت را بالا میبرد. با حذف ماهیچه میتوان از مدل فومی برای قالبگیری قطعاتی با هندسی استفاده کرد.
ساخت قطعات پیچیده که به صورت یک تکه قابل ساخت نیستند به وسیله این روش امکانپذیر است .

مزایای این فرایند:

این روش برای ریخته گری های قطعات پیچیده که معمولاً به ماهیچه نیازمندند بسیار سودمند است. این روش همچنین از لحاظ ابعادی بسیار دقیق می باشد ، به دلیل پایین آمدن سرعت سرد شدن ، تاب برداشتن و ترک های سطحی نیز کم میشود ، کیفیت سطحی عالی میباشد و قابلیت تولید قطعات با شیب منفی را دارا میباشد.

معایب این فرایند:

اولین عیب این روش از بین رفتن مدل در هر بار قالبگیری می باشد. مدلهای فومی ساخته شده ، به دلیل استحکام پایین ، ممکن است شکننده و آسیب پذیر باشند و نیاز به دقت زیادی در جابجایی و نگهداری آنها تازمان ریخته گری می باشد.

تصاویری که در زیر مشاهده میکنید برای قالب تزریق پلاستیک یک محصول می باشد که با استفاده از سی ان سی فوم برشکاری شده و برای مرحله ریخته گری ارسال شده است.با صرف هزینه، صرفه جویی زمانی و دقت بیشتر را بدست آورده.

کاربرد سی ان سی فوم محدود به قطعات صنعتی نیست و در معماری، مجسمه سازی و ماکت سازی های بزرگ، بهترین راه برای انجام پروژه می باشد.

دیدگاه ها بسته شده است