پرینتر سه بعدی یا سی ان سی
پرینت سه بعدی یا CNC – از کدام فن‌ آوری برای نمونه‌ سازی سریع استفاده کنیم.
ژوئن 13, 2018
کمک پرینت سه بعدی SLA به کودک دچار عارضه ی فلج مغزی
جولای 20, 2018

پرینت سه بعدی کلاه توسط معماران زاحا حدید

پرینت سه بعدی کلاه توسط شرکت زاحا حدید

پرینت سه بعدی کلاه توسط معماران زاحا حدید


وقتی صحبت از “طراحی” می شود ممکن است یاد طراحی دستی، نقاشی یا حتی طراحی سه بعدی بیفتیم.این تجسم شاید بخاطر معنی لغوی کلمه باشد.اما ماهیت کلی طراحی تمام زندگی را در بر میگیرد.مهم نیست که یک نقاش هستید، وکیل یا یک آهنگر یا حتی یک آشپز.هر تخصصی که داشته باشید، “طراحی” در آن سازنده ماهیت کارتان می باشد بخصوص که  اگر درگیر برند سازی هم باشید.

کلاه اچ-لاین (H-line) شرکت معماران زاحا حدید منعکس‌ کننده‌ ی ساختمان‌ این هنرمند در نیویورک است.این ساختمان تنها ساختمان موجود در نیویورک است که توسط خود زاحا حدید، که در سال 2016 فوت کرد، طراحی شده است.
جدیدترین کار شرکت معماران زاحا حدید یک کلاه است که از ساختمان طراحی‌ شده توسط این شرکت در شماره 520 غربی خیابان بیست و هشتم در شهر نیویورک الهام گرفته است. این کلاه که توسط رئیس و همکار این شرکت، پاتریک شوماخر، طراحی شده است با استفاده از خدمات پرینت سه‌ بعدی برای سازمان خیریه‌ ی Friends of the High Line ساخته شده است.

کلاه اچ لاین - خدمات پرینت سه بعدی نیکانو

شرکت معماران زاحا حدید (ZHA) اخیرا یک کلاه ساخته شده با پرینتر سه بعدی را برای یک رویداد خیریه اماده کرده است. هدف این رویداد این بود که تا 98% از بودجه سالانه برای نگهداری از این پارک را تامین نماید. همه ملزم بودند در این مراسم کلاه ورزشی بپوشند، اما ZHA به طور خاصی متمایز بود.
مدیر ZHA، پاتریک شوماخر، کلاه اچ-لاین را طراحی نمود که از ساختمان‌ های تازه تکمیل‌ شده‌ ی نیورک الهام گرفته بود. این ساختمان شماره‌ی 520 غربی خیابان بیست و هشتم در محله‌ی چلسی نیویورک نیز توسط خود ZHA طراحی شده بود.

پرینت سه بعدی کلاه توسط معماران زاها حدید

کلاه آبی و سفید حاصله با پرینت سه بعدی نایلونی ساخته و از شکل‌ هایی با شیب تند بهره برده است. همچنین در سراسر این کلاه شکاف‌ های موربی وجود دارد که منعکس‌ کننده‌ ی چارچوب‌ های فلزی پنجره‌ های ساختمان عکس بالا است.
ZHA در یک بیانیه چنین می‌گوید که:”چین‌ های سیال نمای ساختمان شماره 520 غربی خیابان بیست و هشتم به طور موجی‌ شکل از ساختمان بالا می‌رود، که سطوح تقسیم آن را نشان می‌دهد و هر یک از مکان‌ ها را در درون خود محدود می‌سازد … کلاه اچ-لاین منعکس‌ کننده‌ ی این چین‌ ها است که با شکل‌ های باز و بسته به دور پوشنده‌ ی آن بافته شده است.”

کلاه اچ لاین - خدمات پرینت سه بعدی نیکانو 2

Friends of the High Line

برای کسانی که با های لاین آشنایی ندارند بگوییم که این پارک در سال 2009 در شهر نیویورک ایجاد گردید و یک ریل باری متروکه را به یک پارک زیبا تبدیل نمود. در نتیجه، ساختمان‌ هایی در اطراف آن بنا شدند که ساختمان‌ های شماره 520 غربی خیابان بیست و هشتم نیز از جمله‌ ی آنها می‌باشد.
این ساختمان تنها ساختمان موجود در نیویورک است که توسط خود زاحا حدید، که در سال 2016 فوت کرد، طراحی شده است. این ساختمان متشکل از 11 طبقه مملو از امکانات لوکس است که تنها 39 اقامتگاه خصوصی را شامل می‌گردد.
چه کلاه ساخته‌ شده توسط ZHA را دوست داشته باشید و چه از آن متنفر باشید، این کلاه به این زودی‌ ها به یک روند مُد در نیویورک تبدیل نخواهد شد زیرا این شرکت آن را فقط برای جمع‌ آوری پول خیریه طراحی نموده است. همچنین این شرکت از یک شرکت معماری به یک شرکت مُد تبدیل نخواهد شد.
با این حال، تعداد کمی از کلاه‌ های سفارشی ساخته‌شده برای این رویداد به حراج گذاشته خواهند شد تا برای دوستداران های لاین پول جمع‌ شود، اما مشخص نیست که آیا کلاه نایلونی با پرینت سه بعدی یکی از این کلاه‌ ها خواهد بود یا خیر.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *