ساخت قالب های بتنی با استفاده از پرینتر سه بعدی
ساخت قالب های بتنی ساختمان های نیویورک با پرینتر سه بعدی
ژوئن 3, 2018
پرینتر سه بعدی یا سی ان سی
پرینت سه بعدی یا CNC – از کدام فن‌ آوری برای نمونه‌ سازی سریع استفاده کنیم.
ژوئن 13, 2018

ساخت 5 خانه با پرینتر سه بعدی در ایندهوون هلند

ساخت خانه با پرینتر سه بعدی در هلند

شهر ایندهوون در هلند سال آینده شاهد اولین خانه ساخته شده بتنی بوسیله خدمات پرینت سه بعدی در ناحیه بوسریجیک، میرهوون خواهد بود، خبری که روز چهارشنبه، شهرداری ایندهوون، دانشگاه فنی این شهر و چهار شرکت مشارکت کننده در این طرح اعلام کردند.

ساخت 5 خانه با پرینتر سه بعدی در ایندهوون هلند 1

نام این پروژه مایل استون نام دارد و جزء اولین خانه‌های قابل سکونت از این نوع خواهند بود. این طرح شامل ساخت 5 خانه با پرینتر سه بعدی بصورت متوالی خواهد بود. اولین مورد یک خانه همکف است و انتظار می‌رود در میانه سال 2019 برای سکونت آماده شود در حالی که چهار خانه دیگر چند طبقه هستند. ساختارهای بتنی این خانه‌ها تابع قوانین حاکم بر بناهای رایج دیگر است و تمامی نیازهای امروزه ساکنان آن یعنی راحتی، نما، کیفیت و قیمت را در نظر می‌گیرد.
شهرداری ایندهوون به همراه دانشگاه فنی این شهر و  شرکت ون ویجن به عنوان پیمانکار برای انجام این پروژه با یکدیگر همکاری می‌کنند.  شرکت وستیدا مشتری احتمالی این خانه‌ها خواهد بود و آنها را اجاره خواهد داد.

ساخت 5 خانه با پرینتر سه بعدی در ایندهوون هلند2

این خانه‌ها توسط مهندسین شرکت هوبن/ون میرلو طراحی شده است که از «بلوک‌های نامنظم در مناظر سرسبز الهام گرفتند.» اشکال گرد و غیرمتقارن خانه‌ها از قابلیت پرینت سه بعدی برای ساخت تقریبا هر شکلی نهایت استفاده را می‌برد. اهداف، طراحی با کیفیت بالا و پایدارای است؛ برای نمونه، خانه‌های ایجاد شده با پرینتر سه بعدی فاقد اتصالات گاز طبیعی هستند که برای خانه‌های هلندی موردی نادر است.

ساخت 5 خانه با پرینتر سه بعدی در ایندهوون هلند3

تئو سالت، که مسئول مرکز پرینت سه بعدی بتنی شرکت TU/e است در این باره می‌گوید: «دو سال پیش در طول هفته طراحی در هلند به این ایده رسیدیم.» «با این وجود برای تحقق چنین ایده‌ای نیازمند همکاری با بقیه هستید. تکنیک موثر برای پرینت سه بعدی را در اختیار داریم و حالا می‌خواهیم مطمئن شویم که زندگی در یک خانه ساخته شده با پرینتر سه بعدی چگونه است. هنوز در حال یادگیری هستیم و امیدواریم که تیم ما در آیند بتواند بناهای سه بعدی تولید کند.»

ساخت 5 خانه با پرینتر سه بعدی در ایندهوون هلند 4

در طول فرآیند ساخت، تمامی شرکا برای بهبود طرح، کار پژوهشی بر روی پرینت سه بعدی انجام خواهند داد. این 5 خانه بصورت متوالی ساخته خواهند شد، از این رو می‌توانیم تجاربی که از ساخت خانه قبلی بدست آورده‌ایم بر روی خانه بعدی بکار بریم. به گفته سالت: «این به این معنا است که هر خانه 3 بعدی جدید می‌تواند از ایده‌ها و دانش در حال پیشرفتی که در ساخت خانه‌های قبلی به آنها دست‌ یافته‌ایم استفاده کند و خواسته‌های ساکنین را به طور مستقیم تحقق بخشد.»

عناصر ساخت اولین خانه در دانشگاه بوسیله پرینتر سه بعدی ساخته خواهند شد. یکی از اهداف این پروژه انتقال تدریجی کل کار به مکان اصلی ساخت خانه است. خانه آخر یا پنجم در مکان اصلی پرینت سه بعدی خواهد شد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *