مصاحبه اختصاصی 3Ders با نیکانو (ترجمه به فارسی)
اکتبر 31, 2015
ساخت موی مصنوعی با استفاده از پرینتر سه بعدی
نوامبر 1, 2015

طراحی و ساخت ویالون الکتریکی با پرینتر سه بعدی

اخبار دنیای پرینت سه بعدی


 

تولد موسیقی به دوران آغازین بشریت برمیگردد و همواره با به ارمغان آوردن شادی به گوش اشخاص و مردمان فرهنگهای مختلف سراسر جهان، میان بیگانه ها صمیمیت برقرار کرده و بسیاری را از غم و کسالت رها کرده است. بدون موسیقی، دنیا به مکانی شدیدا کسل کننده تبدیل میشد، و مردی اهل سیبری که استپان ایگناتوویچ نام دارد، به خوبی از این موضوع آگاه است.

طراحی و ساخت ویالون الکتریکی با پرینتر سه بعدی

ایگناتوویچ در سیبری زندگی میکند و به عنوان یک داشمند به فعالیت میپردازد. با این حال، او اوقات فراغتش را با طراحی سه بعدی اشیاء مختلف میگذراند. او علاقه ی شدیدی نیز به پرینترهای سه بعدی، موسیقی، و ریزکنترلگرها دارد. از زمانی که وی تصمیم به ساخت پرینتر سه بعدی RepRapPrusa i3 خودش شد، تنها حدود یک سال میگذرد. چیزی نگذشت که او چند پرینتر سه بعدی برای خود ساخت و به سرعت علاقه ی شدیدی به پرینت سه بعدی پیدا کرد.

طراحی و ساخت ویالون الکتریکی با پرینتر سه بعدی

ایگناتوویچ چندی پیش تصمیم گرفت که علاقه اش به موسیقی و دانشش در زمینه ی طراحی و پرینت سه بعدی را ترکیب کرده و با به کارگیری فناوری پرینت سه بعدی، ویولونی الکتریکی بسازد، که اسم ElViolin را برایش انتخاب کرده است. در حالی که به نظر میرسد این کار به تلاش و کوشش نسبتا زیادی نیاز داشته باشد، ایگناتوویچ میگوید که در واقع کار چندان سختی نیز نبوده است.

او به وب سایت 3Dprint.com میگوید “در واقع همه چیز بدیهی بود، روی وب سایت Thingiverse یک پروژه ی F-F-Fiddle (فیدل* اف-اف) مشابه پیدا کردم، چند ماه پیش هم یک ویولون الکتریکی خریده بودم و شروع به مطالعه و یادگیری موسیقی ویولون کرده بودم.”
او سعی کرده بود که F-F-Fiddle را پرینت سه بعدی کند اما بعد به این نتیجه میرسد که رشته ای که در اختیار دارد برای انجام این کار مناسب نیست. حالت قرار گرفتن نوازنده برای نواختن فیدل (سازی ست کاملا شبیه به ویولون که رنگ صدایش کمی با ویولن کلاسیک متفاوت است)نیز با ویولون کلاسیک متفاوت است، و به همین دلیل ایگناتوویچ قادر نبود به خوبی نوازندگی کند. این مسئله باعث شد که او تصمیم بگیرد ویولون الکتریکی اش را خودش طراحی و سپس پرینت سه بعدی کند. او نهایتا با الهام و کمک گرفتن از F-F-Fiddle، ساز خود را طراحی و با استفاده از فناوری پرینت سه بعدی ساخت. نتیجه ی کارش واقعا شگفت آور بود.

طراحی و ساخت ویالون الکتریکی با پرینتر سه بعدی

ایگناتوویچ به ما میگوید “ابتدا طرح سه بعدی ویولون را به چند بخش تقسیم کردم و با استفاده از پلاستیک PLA آنرا پرینت کردم. تمام بخشهای دیگر مثل قطعات الکترونیکی، خرک، و سیمها را هم از eBay خریداری کردم.”
از زمانی که ایگناتوویچ برای اولین بار به فکر پرینت سه بعدی ویولونش افتاد تا وقتی که محصول نهایی را در دست بگیرد کمتر از یک ماه زمان گذشته بود. او هم اکنون در حال آماده سازی فایلهای پرینت سه بعدی است تا به صورت رایگان برای دانلود دیگران روی سایت Thinginverse.com قرار دهد.


خدمات پرینت سه بعدی نیکانو

اگر اینستاگرامی هستید @Nikano_3dp را دنبال کنید.

به کانال نیکانو در تلگرام بپیوندید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *