پرینتر سه بعدی SLA قطع بزرگ Phrozen
دسامبر 28, 2018
کمپانی یوبیسافت محصول چاپ سه بعدی از بازی های خود عرضه می کند
فوریه 12, 2019

استفاده از روش قالبگیری سیلیکونی در کنار چاپ سه بعدی

استفاده از روش قالبگیری سیلیکونی در کنار چاپ سه بعدی


درست است که استفاده از خدمات پرینت سه بعدی یک از بهترین روش ها برای ساخت نمونه اولیه می باشد، اما با توجه به مدل طرح،حجم،محدودیت زمانی و میزان هزینه، راه های دیگری هم برای تولید در تیراژ کم وجود دارد.یکی از این روش هایی که ما به مشتری پیشنهاد می کنیم، پرینت یک نمونه به روش FDM یا SLA و سپس قالبگیری سیلیکونی از این نمونه می باشد.مزیت این روش بسته به اینکه نمونه اولیه با پرینتر سه بعدی FDM یا SLA ساخته شده باشد متفاوت است.

1-اگر نمونه اولیه با پرینتر  FDM ساخته شود، بدلیل اینکه عملیات پولیش کاری، فقط روی همان نمونه اولیه انجام می شود، در نهایت یک نمونه پرینت شده با کیفیت، عاری از خطوط و بافت پرینت خواهیم داشت.سپس از نمونه پولیش کاری شده قالب سیلیکونی میگیریم و سایز نمونه های تولید شده بوسیله قالب، کیفیتی مشابه با نموه اولیه پولیش کاری شده دارند.پس در این مورد، کیفیتی مناسب برای تولید تیراژ خواهیم داشت.

2-در صورتی که نمونه اولیه با پرینتر سه بعدی  SLA ساخته شود . الباقی به روش قالبگیری، در این روش صرفه جویی در هزینه مهمترین بخش آن است.

نکته اصلی محدودیت های روش قالبگیری ست که فقط با مشاهده فایل طراحی شده می توان در مورد آن نظر داد.این یکی دیگر از خدماتی است که ماه به مجموعه خودمون اضافه کردیم.

در تصاویر زیر مشاهده می کنید که نمونه اصلی از روش پرینت سه بعدی FDM ساخته شده و پس از عملیات پولیش کاری،قالب سیلیکونی از آن گرفته شده و در آخر به تعداد 80 عدد از آن تولید شده است.

قالبگیری سیلیکونی 1 قالبگیری سیلیکونی 3 قالبگیری سیلیکونی 6 قالبگیری سیلیکونی 7 قالبگیری سیلیکونی 8 قالبگیری سیلیکونی 9 قالبگیری سیلیکونی 10 قالبگیری سیلیکونی 11 قالبگیری سیلیکونی 12 قالبگیری سیلیکونی 14 قالبگیری سیلیکونی 15 قالبگیری سیلیکونی 16 قالبگیری سیلیکونی 17 قالبگیری سیلیکونی 18 قالبگیری سیلیکونی 19 قالبگیری سیلیکونی 20 قالبگیری سیلیکونی 21 قالبگیری سیلیکونی 22

در مقام مقایسه،هزینه تولید این تعداد قطعه از روش پرینت سه بعدی FDM بیست درصد بیشتر میشد و کیفیت خروجیه کار هم چون عملیات پولیش کاری روی آن انجام نشده بود، پایین تر می بود.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر با شماره 66580192 تماس بگیرید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *