هنگام طراحی برای پرینت سه بعدی باید این موارد را در ذهن داشت
اکتبر 20, 2015
پرینتر سه بعدی قلمی
اکتبر 21, 2015

راهنمای جامع پرینت سه بعدی – مزایا و ارزش پرینت سه بعدی

مزایا و ارزش پرینت سه بعدی


قسمت هفتم از سری مقالات راهنمای جامع پرینت سه بعدی

در قسمت قبل با تاثیرات جهانی چاپ سه بعدی آشنا شدید.در خدمت شما هستیم با قسمت ششم از سری مقالات راهنمای چاپ سه بعدی با عنوان تاثیرات جهانی چاپ سه بعدی.در ادامه با نیکانو همراه باشید.

پرینت سه بعدی بدون در نظر گرفتن اینکه در سطح صنعتی، محلی یا فردی استفاده شود مزایای فراوانی را فراهم میکند که روشهای متداول تولید یا مدلسازی توانایی ارائه آنها را ندارند.


سفارشی سازی
فرایندهای پرینت سه بعدی امکان سفارشی سازی انبوه را فراهم میکنند (امکان تولید سفارشی محصول بر اساس نیازها و تقاضای افراد). ماهیت پرینت سه بعدی بدین معنا است که حتی در محفظه ساخت یکسان نیز محصولات متعددی را میتوان بطور همزمان بر اساس نیازهای مصرف کننده و بدون هزینه فرایند اضافی تولید کرد.


پیچیدگی
با پیدایش پرینت سه بعدی محصولاتی با سطوح پیچیدگی بالا تولید شده اند که نمیتوان آنها را با استفاده از روشهای دیگر تولید کرد. درحالیکه این مزیت از نظر تولید جلوه های ویژه مورد توجه طراحان و هنرمندان قرار گرفته است، اثر قابل توجهی روی کاربردهای صنعتی نیز داشته است، بدین صورت که کاربردهایی برای تولید قطعات پیچیده ای که نسبت به نمونه های قبلی خود سبکتر بوده و استحکام بیشتری دارند توسعه یافته است. در بخش هوافضا که وزن و استحکام اهمیت بالایی دارند کاربردهای جالب توجهی توسعه یافته است.


عدم نیاز به ابزارآلات
یکی از مراحل پر هزینه، زمانبر و کار بَر در فرایند توسعه محصول برای تولید صنعتی، تولید ابزارآلات است. برای کاربردهای با حجم کم و متوسط، چاپ سه بعدی صنعتی میتواند نیاز به تولید ابزار را حذف کرده و در نتیجه هزینه ها، مدت زمان انجام کار و میزان آن را کاهش دهد. این روش پیشنهادی جالب است که تعداد زیادی از تولید کنندگان در حال استفاده از مزیتهای آن هستند. علاوه بر این، به دلیل مزیت پیچیدگی که در بالا به آن اشاره شد، محصولات و قطعات را میتوان بگونه ای طراحی کرد که نیازی به مونتاژ نداشته باشند، که این امر به نوبه خود باعث کاهش هزینه ها و میزان کار مورد نیاز میشود.


روشی پایدار و سازگار با محیط زیست
پرینت سه بعدی به عنوان یک فناوری با بهره وری انرژی شناخته میشود که میتواند از نظر فرایند تولید (با استفاده از %90 مواد استاندارد و در نتیجه کاهش ضایعات)، و همچنین از طریق افزایش عمر محصولات تولید شده (با طراحی سبکتر و با استحکام بیشتر که باعث کاهش اثر کربن در مقایسه با روشهای تولید متداول میشود) مزیتهای زیست محیطی را فراهم کند.
علاوه بر این، پرینت سه بعدی از نظر ایجاد یک مدل تولید محلی، که در آن محصولات بر اساس تقاضا در محلی که به آنها نیاز است تولید میشوند، نتایج عالی را نشان داده و باعث کاهش قابل توجه موجودی کالا در انبار و تدارکات لازم برای ارسال حجم بالای محصولات به نقاط مختلف جهان میشود.


3DP---1                     3DP---2

3DP---3                     3DP---4

3DP---5                     3DP---6

3DP---7                     3DP---8


خدمات پرینت سه بعدی نیکانو

اگر اینستاگرامی هستید @Nikano_3dp را دنبال کنید.

به کانال نیکانو در تلگرام بپیوندید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *