مدل سازی فوم یک حرف بزرگ الفبا - تصویر شاخص
کاربردهای مدل سازی با سی ان سی فوم 5 محور
سپتامبر 18, 2018
پرینت سه بعدی درخت و بازی با نور و سایه 1
پرینت سه بعدی چگونه به کمک طراحان می آید
اکتبر 22, 2018

مسئولین کویتی فروشگاه مجسمه های سه بعدی را به اتهام فروش “بت های فرقه ای” تعطیل نمودند.

تعطیلی فروشگاه مجسمه های پرینت سه بعدی 11

تعطیلی فروشگاه مجسمه های پرینت سه بعدی


مسئولین کویتی فروشگاه مجسمه های سه بعدی را به اتهام فروش “بت های فرقه ای” تعطیل نمودند.
گزارش شده است که یک فروشگاه خدمات پرینت سه بعدی در کویت، پس از متهم شدن به فروش “بت های فرقه ای” این هفته توسط مسئولین تعطیل شده است.به گزارش روزنامه القبس، تعطیلی فروشگاه ها در تاریخ 16 سپتامبر به دنبال درخواست یک روحانی سخت گیر مبنی بر اقدام علیه این فروشگاه ها صورت گرفته است.
گزارش اعلام می دارد که “پس از یک کمپین خشمگین نسبت به بت ها در کویت، یک مجسمه فروشی به شکل عجیبی تعطیل گشته و تمامی مدل های آن ناپدید شدند.” با این وجود، روزنامه مشخص ننمود که چه مسئولی تعطیلی این فروشگاه را تصویب کرده است. هیچ بیانیه رسمی در این مورد از سوی مسئولین کویتی منتشر نشده است.
فروشگاه چاپ مذکور، که گزارش شده است شاخه ای از شرکت فناوری DOOB 3D می باشد، در مجسمه های واقعی پرینت سه بعدی شده تمام رنگی تخصص داشت.
مدیر فروشگاه خاطر نشان نموده است که: “من هیچ گاه این انتظار را نداشتم که بتوانیم فروشگاهی را در سال 2018 افتتاح نماییم و سپس شخصی شرکت را به فروش بت ها متهم کند.”
این اقدام پس از درخواست روحانی معروف شیخ عثمان الخامس مبنی بر تعطیلی فوری این مغازه صورت گرفته است.
شیخ عثمان در خطبه اخیرش اشاره نمود: “کاری که این فروشگاه انجام می دهد عمل کریهی است و از فروش مشروبات الکلی خطرناک تر است؛ چراکه می تواند برخی افراد را به جایی برساند که از فرزندان خود بت بسازند.”
قانون اسلامی پرستش مجسمه ها و بت ها را منع می کند.
بر اساس گزارش خبرگزاری BBC، پس از تعطیلی فروشگاه در تاریخ 16 سپتامبر، هشتگی به زبان عربی با معنی “بت ها در کویت” بیش از 21000 بار در توئیتر جهت بحث راجع به این موضوع مورد استفاده قرار گرفت.
یک کاربر توئیتر، عدالرحمان الناصر، این گونه نوشت: “خطر ناشی از این بت ها سهمگین است”، در حالی که کاربر دیگری گفت: “مجسمه ها وسایلی برای رساندن مردم به چندخداپرستی هستند.”

تعطیلی فروشگاه مجسمه های پرینت سه بعدی 2
اما، بسیاری از کاربران به تمسخر تصاویری از کلکسیون مجسمه های شخصی شان را پست نمودند.
کاربر توئیتری با نشانی @Sayed_Esma3eel تصویری از چهار اسباب بازی جانور را با عنوان “مذهب جدید حیوانی” پست کرد: یک آهو، یک وال، یک اورانگوتان و یک فیل.

تعطیلی فروشگاه مجسمه های پرینت سه بعدی3

بشار جسام الکندری، روزنامه نگار کویتی، که ویدئویی از مجسمه های زیاد خود شامل Scarface، Chucky، Elmo و Gollum از داستان ارباب حلقه ها را با 27000 دنبال کننده خود به اشتراک گذاشته و نوشته بود “هیچ چیز مانند جرعه ای قهوه در کنار بت های من لذت بخش نیست.”


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *