کمپانی یوبیسافت محصول چاپ سه بعدی از بازی های خود عرضه می کند
فوریه 12, 2019
خدمات سی ان سی فوم قالب تزریق
ساخت قالب تزریق توسط تراش سی ان سی فوم
نوامبر 27, 2021

مصاحبه : چگونه آرتیست بهتری شویم ؟

چگونه آرتیست بهتری شویم ؟ 7

چگونه می توانیم به یک آرتیست بهتری تبدیل شویم ؟اگر متن زیر را مطالعه می کنید احتمالا یکی از این دو نوع افراد هستید:

1: ممکن است به دنبال شروع طراحی و ترسیم باشید یا می خواهید به نقاشی دیجیتال بپردازید، اما مطمئن نیستید که چطور آن را انجام دهید یا حتی از کجا شروع کنید.

2:دوم اینکه، ممکن است مثل چند سال پیش من باشید. من همیشه درحال نقاشی کردن بودم، اما وقتی کارم در بازی سازی شروع شد، تمرکزم از مداد و خودکار به چند ضلعی ها و رأس ها تغییر یافت و اگر نگویم هرگز، به ندرت، مداد دست می گرفتم.
هر ساله، تصمیم سال نوی من ، بیشتر نقاشی کردن بود، اما هرگز واقعا به ان وفادار نبودم ؛ چند سال پیش بود که تصمیم گرفتم “دیگر کافی است“. امسال به سمت طراحی بر می گردم.
پس، کاری که می خواهم با این پست انجام دهم، به اشتراک گذاشتن فرایندی است که برای رسیدن به جایی که حالا هستم طی کرده ام. شما می توانید مقایسه ای که نشان می دهد از کجا شروع کرده ام، و یکی از جدیدترین نقاشی های من را در زیر مشاهده کنید ، اگرچه نمی گویم نقاشی کامل است، و بسیار تا کامل بودن راه دارد، اما شما نمی توانید انکار کنید بهبود قابل توجهی در مهارت های من وجود دارد.

چگونه آرتیست بهتری شویم ؟ 1
از کجا شروع کردم؟
من تصمیم گرفتم که به جای تلاش برای خلق تصویری کاملا واقعی ، چیزی که بی شک به شاد نبودن و دلسردی من می انجامید، با اصول اولیه شروع کنم و چند طرح از حالت های مختلف بدنی بزنم. بنابراین یک ساعت در روز را کنار گذاشتم (که ساعتی پیش از وقت ناهار من بود) و چند طرح اولیه کشیدم. فکر می کردم با این کار دستم به نگه داشتن قلم و دوباره نقاشی کشیدن عادت می کند، و مهارت های مشاهده من نیز بهبود می یابد.
برای کمک، از یک وبسایت طراحی فیگور استفاده کردم که متأسفانه دیگر وجود ندارد، اما چند لینک جایگزین در پایان این پست قرار می گیرد. این سایت ها عکس های تصادفی از مدل های طراحی زندگی را طی مدت مشخص، نشان می دادند، همچنین می توانستید مشخص کنید که هر عکس چه مدت نشان داده شود. بنابراین، به عنوان مثال، می توانستید نیم ساعت کار کنید، اما هر عکس فقط 30 ثانیه نمایش داده می شد. این یعنی چون شما زمان کوتاهی برای هر عکس داشتید، بر شکل و تناسب بیش از جزئیات متمرکز می شدید.
این رویکرد به خوبی عمل کرد، و من به مدت یک ماه پیش از این که حرکت را کاهش دهم ، به این کار ادامه دادم … بنابراین، این اولین تلاش من بود که گفتم در نهایت شکست خورد.

چگونه آرتیست بهتری شویم ؟ 2
پس از آن، با خرید کتاب ها و ابزارهای مختلف برای کمک به بازگشتم سعی در جبران نمودم، اما این هم فایده ای نداشت و فقط در قفسه های من قرار گرفته بودند. چیزی که عمل کرد، سرمایه گذاری در یک Sketch Wallet (کیف طراحی) بود ، به این معنی که درحالی که من بیرون بودم و زمان اضافی داشتم، می توانستم خط خطی کنم، که به من کمک کرد مدتی نقاشی کنم، اما هرگز ثابت نبود.

 

چگونه آرتیست بهتری شویم ؟ 3
2016
به سرعت سال 2016 رسید، یک سال دیگر و یک تصمیم دیگر، اما این بار مصمم به آن چسبیدم. تصمیم گرفتم که با یک دفتر طرح در جلویم و یک iPad در طرف دیگر، بنشینم و نیم ساعت در روز هر چیزی بکشم. ایده ، پرکردن یک صفحه در هفته، با موضوعات مختلف در هر صفحه بود. بنابراین، یک هفته می توانست اناتومی باشد، بعدی حیوانات یا کاراکتر های کتاب های کمیک… هر چیزی که فقط باعث شود نقاشی کنم.

چگونه آرتیست بهتری شویم ؟ 4
این کاملا خوب عمل کرد و من بعد از ماه اول روال خوبی داشتم .
حدودا همین زمان بود که اولین سرمایه گذاری بزرگم را انجام دادم و یک آیپد پرو ( iPad Pro ) با اپل پنسل (Apple Pencil ) خریدم. اگرچه آنها را داشتم ، اما چون با ابزارها راحت نبودم، ابتدا کاملا به سمت انها تغییر جهت ندادم، بنابراین به کار روی دفتر طراحی ادامه دادم ، اما چند مطالعه چهره در مورد آیپد را نیز با استفاده از برنامه Adobe Draw شروع کردم.
من در سه صفحه کار کردم، هدف، پر کردن هر یک به همان شیوه ای بود که دفتر طراحی را پر کرده بودم ، و در طول زمان متوجه شدم که هر صفحه بهتر از قبلی به نظر می رسد، بنابراین تصمیم گرفتم کاملا بر روی iPad متمرکز شوم.

 

چگونه آرتیست بهتری شویم ؟ 5
با بالا رفتن اعتماد به نفسم می خواستم خود را به جلو برانم، پس به سمت استفاده از برنامه Procreate رفتم و صفحه دیگری از مطالعات چهره را شروع کردم که این بار کاملا رنگی بودند.


2017
در سال 2017، مجددا سخت افزارم را ارتقا دادم، این بار سراغ وکام موبایل استودیو پرو (Wacom MobileStudioPro) رفتم، که تا امروز از ان استفاده می کنم.
من صرفا به این دلیل مستقیما سراغ فتوشاپ رفتم که این برنامه و تجربه استفاده از ان را داشتم ، و نقاشی را فقط با دنبال کردن هر انچه قبلا انجام می دادم، با یافتن عکس های جالب، و تکثیر ان ها شروع کردم.

چگونه آرتیست بهتری شویم ؟ 6  چگونه آرتیست بهتری شویم ؟ 9
پس از چندین نقاشی، تصمیم گرفتم یک گام به عقب برگردم. احساس کردم با مستقیما رنگی نقاشی کردن زمان طولانی تری نسبت به انچه باید، از من می گیرد ، بنابراین تصمیم گرفتم اول با مقیاس خاکستری رنگ کنم و بعد رنگ ها را اضافه نمایم. این به من اجازه تمرکز بر سطوح و تناسب ها را بدون درگیر شدن با رنگ مایه ها می داد.

 

چگونه آرتیست بهتری شویم ؟ 7 چگونه آرتیست بهتری شویم ؟ 10
این رویکرد احساس آزادی می داد، خوب بود که برای مدتی رنگ مایه های پوسته را نادیده گرفته و قبل از اضافه کردن رنگ، فونداسیون های هر نقاشی را انجام داد، فرایندی که من برای نشان دادن آن آموزش جداگانه ای ارائه خواهم کرد.
حالا در رابطه با نقاشی اعتماد به نفس بیشتری داشتم، موضوع بعدی که متوجه ان شدم، در رابطه با خودِ رئالیسم بود و اینکه چطور دیگر برای من کارایی نداشت. این طور نبود که فکر نکنم بالاخره ان را بدست می اورم، بلکه چیزی بیش از آن بود که می خواستم رسم کنم، بنابراین چالش بعدی خود را در رابطه با ازمایش سبک شروع کردم .
طی چند ماه بعد، چیزهای مختلف را ازمایش کردم. گردن را بلند کردم و سعی کردم در تناسبها اغراق کنم، اما احساس کردم که به طریقی به جز بخش گردن ها(با پرتره) که به نظر غیر عادی می رسیدند، به رئالیسم بر می گردم. اشتباه نکنید، من دوست داشتم که آنها احساس چندش اوری داشته باشند، اما داشتن فقط یک مولفه کافی نبود، بنابراین به تجربه ادامه دادم.
بعد از حدود یک سال نقاشی در مقیاس خاکستری، حس کردم که اعتماد به نفسم بالا رفته است، بعلاوه اینکه، حالا به دنبال راه هایی برای سرعت دادن به فرایند بودم. برای هر پرتره حدود دوازده ساعت زمان صرف می کردم، پس گام منطقی کاهش کامل نسخه مقیاس خاکستری، و شروع به کار با رنگ بود.
احساس می کنم که باید تا زمانی که حس کنم اماده این کارم ، صبر کنم، اگر زودتر ان را امتحان می کردم، ممکن بود می ترسیدم که خوب نقاشی بکشم، اما آن جهش، تصمیم خوبی بود.


حالا کجا هستم؟

با هر نقاشی، اعتماد به نفسم بیش از قبل بالا می رود و احساس می کنم که بالاخره ممکن است به سبکی که دوست دارم برسم؛ اگرچه این هنوز در حال پیشرفت است، من انجا هستم و از انجام ان لذت می برم. من هنوز روال یک ساعت در روز را برای نقاشی کنار گذاشته ام زیرا در حال حاضر، این برای من یک سرگرمی است . از ان درامدی کسب نمی کنم، پس آن چیزی است که در کنار کارارباب رجوعی خود انجام می دهم.


چه چیزی یاد گرفتم؟

سه چیز اصلی وجود دارد که در حال حاضر که تجریباتم در این زمینه بیشتر شده است ،تشخیص می دهم. شاید یه شما هم کمک کند.

  1. هنر زمان می برد. پرتره هایی که حالا می کشم، حدود هشت ساعت زمان می گیرند، و تمایل به تکامل یافتن از نقاشی اولیه دارند، بنابراین می توانم ارام باشم و با اعتماد به نفس از فرایند لذت ببرم؛ اغلب از نتیجه خوشحال خواهم بود، در حالی که قبلا برای دستیابی به طرحی کامل تلاش می کردم.
  2. درگیر تلاش برای تعریف یک سبک نباشید. خود با گذر زمان و تجربه کردن می اید. من انواع چیزها را امتحان کرده ام، بعضی جواب دادند، بعضی وحشتناک به نظر می رسیدند، اما این همان چیزی است که شما در می یابید چه چیزی برای شما عملی است. فقط این دلیل که هنرمندان دیگر سبک منحصر به فردی دارند، به این معنی نیست که شما باید زندگی خود را وقف یافتن سبک خود کنید. فقط لذت ببرید.

همه چیز را به آهستگی انجام دهید. سعی نکنید به سراغ خلق شاهکارهای پیچیده بروید ، این هرگز مفید نخواهد بود، و در اخر فقط باعث می شود دلسرد و ناامید شوید. با هر چیز کوچکی که دوست دارید بکشید شروع کنید، و من می دانم همه این را می گویند اما هر روز کمی کار کنید و پس از مدتی مهارت و اعتماد به نفستان به تدریج شکل می گیرد.
اعتماد به نفس در هر نوع اثر هنری، همه چیز است. اعتماد به مهارت های خود، اعتماد به ابزارهایی که استفاده می کنید و همچنین اعتماد به خودتان، و دانستن اینکه با مرور زمان پیشرفت خواهید کرد.فرآیند چیست؟
این چیزی است که من به هر کسی که می خواهد نقاشی (یا هر هنر و مهارت دیگری) را شروع کند توصیه می کنم.
گام اول
یک دفتر طراحی بردارید و شروع به نقاشی کنید. نیم ساعت از روز را کنار بگذارید و هر چیزی را طراحی کنید. عکسی انلاین بیابید و ان را بکشید، یک برد پینترست (Pinterest board ) را راه اندازی کنید و چیزهایی که به نظرتان جالب است به ان اضافه نمایید. من حداقل یک ماه این کار را انجام دادم اما ان را در صورتی که می توانید ، توصیه می کنم.
گام دوم
حرکت به سمت دیجیتال. دستگاهی که برای استفاده انتخاب می کنید با شماست، اما روی چیزی کار کنید که با ان راحتید. برای رنگی کار کردن عجله نکنید، با طرح هایی شروع کنید که قبلا انجام داده اید ، اما حس کنید از دستگاه چگونه باید استفاده کرد. ممکن است به ازمایش با قلموها یا تنظیم برنامه های کاربردی نیاز داشته باشید اما خود را محدود به طراحی کنید.
گام سوم
حالا وقت آن رسیده که به سمت رنگ کردن بروید اما کار سیاه و سفید را ادامه دهید. تا زمانی که می توانید این کار را انجام دهید، اما قطعا آن را برای چند ماه انجام دهید. بعد از آن مدت می توانید کار با مقیاس خاکستری را ادامه دهید اما بعد ازمایش افزودن رنگ را شروع کنید. اگر مطمئن نیستید که چطور، همانطور که قبلا ذکر شد، من آموزشی در مورد چگونگی انجام این کار را بعدا ثبت خواهم کرد.
گام چهارم
حالا باید به اندازه کافی در رابطه با ابزار و مهارت های خود اعتماد به نفس داشته باشید تا کار با رنگ را شروع کنید. مجددا، عجله نکنید، فقط آنچه که تا به حال بوده انجام دهید، احساس اعتماد به نفس کافی برای رفتن به مرحله بعد خواهید داشت.
گام پنجم
حالا زمانی است که می توانید فکر در مورد خلق سبک خود را شروع کنید ، اگر این چیزی است که می خواهید، و یا می توانید بفهمید که قبلا آن را حین کار کشف کرده اید. آنچه می خواهم بگویم این است که سبک چیزی نیست که شما باید در مورد آن استرس داشته باشید، متوجه می شوید که با گذر زمان خود به طور طبیعی خواهد امد. فقط سرگرم شوید، ازمایش کنید و ببینید چه چیز مفید است و چه چیز نیست اما، بیشتر چیزهایی که برایتان مناسب است را انجام دهید، نه آنچه دیگران به شما می گویند.
نکته آخر توصیه من ساخت یک وبلاگ است. حالا، این برای نشان دادن کار شما نیست، در اصل برای این است که پیشرفت خود را دنبال کنید. افتادن در دام احساسی مثل این که به جایی نمی رسی، ساده است، نگاهی سریع به عقب و به پست هایی که طی چند هفته گذشته اضافه کرده بودید به شما نشان خواهد داد چقدر خوب پیشرفت داشته اید. همچنین، هنگامی که افراد شروع به پیگیری شما می کنند، تشویق آنها الهام بخش شما در ادامه دادن کارتان است.
بنابراین این سخنرانی است، و آنچه که من باید روشن کنم این است که این روند برای من مفید بوده است، ممکن است برای همه کار نکند و شاید بعضی از شما این روش را دنبال کنید، اما بعد به مسیر خود دست یابید. مهم نیست، فقط آنچه را که حس می کنید درست است انجام دهید و همانطور که قبلا گفتم، تا زمانی که پشتکار دارید، هیچ وقت نتایج عالی را می بینید .

 

در انتها 2 وب سایت مناسب که به شما برای تمرین طراحی کمک میکند را معرفی میکنم.

Line of Action

Quickposes

 

منبع مصاحبه : antcgi


خدمات پرینت سه بعدی نیکانو

اگر اینستاگرامی هستید @Nikano_3dp را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *