5 دلیل برای کنار گذاشتن فیلامنت abs
پنج دلیل برای کنار گذاشتن مواد ABS
سپتامبر 21, 2017
رزین استاندارد - خدمات پرینت سه بعدی SLA نیکانو
معرفی زرین های استاندارد – پرینت سه بعدی SLA
اکتبر 2, 2017

معرفی رزین Tough – پرینت سه بعدی SLA

معرفی رزین Tough

معرفی رزین Tough


رزین سخت (تاف – Tough) حس و بسیاری از ویژگی‌های مهم مکانیکی پلاستیک ABS را شبیه‌سازی می‌کند. در این مقاله به معرفی این رزین می پردازیم.

معرفی رزین Tough
ABS یک ترمو پلاستیک بسیار رایج است که استحکام و انعطاف‌ پذیری مناسبی فراهم می‌کند. رزین Tough، نمونه‌ های اولیه‌ ی مستحکمی ایجاد می‌کند و طوری ساخته می‌شود تا فشار و کشیدگی زیاد را تحمل کند. استفاده از این ماده‌ را در نمونه‌ های اولیه و قطعات قابل مونتاژ، شامل طرح‌ هایی که اتصالات چفت‌ شونده و مفاصل دارند، در نظر بگیرید. پس از پرینت گرفتن رزین Tough, جهت پرداخت بیشتر حتی می‌توان آن را ماشین‌ کاری نیز کرد. رزین سخت را می‌توان با ضخامت لایه‌ای 50 و 100 میکرون سفارش داد.
استحکام، به معنی توانایی ماده در جذب انرژی پیش از ترک برداشتن است. وقتی یک ماده‌ ی سخت زیر فشار بیش از حد خم می‌شود، بجای شکستن کمی تغییر شکل پیدا می‌کند (دفرمه می شود) . به عبارت دیگر، مواد سخت نسبت به مواد شکننده، قابلیت ارتجاعی بیشتری دارند.

منحنی تنش-کرنش

نمودار کنش - کرنش

میزان سختی و استحکام در ناحیه‌‌ ی تحت نمودار تنش-کرنش تعریف شده است. به طور کلی مواد سخت دارای تعادل مناسبی بین استحکام (میزان تنشی که یک ماده‌ می‌تواند تحمل کند) و انعطاف‌ پذیری (درصد کرنش ) هستند.
به همین خاطر، ناحیه‌ ی تحت نمودار تنش-کرنش یک ماده سخت بسیار بزرگتر از یک ماده‌ ی بسیار قوی با کرنش کم است. این مسئله ارتباط مستقیمی دارد با میزان انرژی که هر ماده پیش از شکستن می‌تواند جذب کند. رزین Tough نسبت به رزین‌های استاندارد سختی کمتری دارد اما در عین حال کشیدگی بیشتری را تحمل می‌کند.دقیقا مشابه متریال ABS

موارد استفاده‌ ی پیشنهادی:

  • اجزایی که تنش زیادی را تحمل می‌کنند
  • قطعات چفت شونده‌ و لولاها
  • ماشین‌ کاری
  • بارگیری دوره‌ ای
  • حس نمونه‌ های اولیه ABS‌ را منتقل می‌کند و همچون نمونه‌ های اولیه ABS کار می‌کند
  • ساخت نمونه‌ اولیه با هندسه‌ دقیق تحت بار

برای موارد زیر پیشنهاد نمی‌شود:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *