5 هزار ساعت پرینت سه بعدی !!! 1
5 هزار ساعت پرینت سه بعدی !!!
دسامبر 7, 2018
پرینتر سه بعدی SLA قطع بزرگ Phrozen
دسامبر 28, 2018

معرفی پرینتر سه بعدی Makerbot Method

معرفی پرینتر سه بعدی Makerbot Method

میکربات با Makerbot Method باز می‌گردد، اولین پرینتر سه بعدی اجرایی


اگر حتی برای مدت کوتاهی تو فکر خدمات پرینت سه بعدی بودید و در این زمینه تحقیق کرده باشید حتما نام Makerbot به گوشتون خورده.شرکت میکربات بعد از 3 سال از اخرین نسل پرینتر خود، به تازگی از Makerbot Method رونمایی کرده است. چیزی که آنرا یک پرینتر سه بعدی اجرایی می نامد که با هدف ایجاد پل میان خلا پرینترهای سه بعدی دسکتاپ و صنعتی طراحی شده است.
میکربات متد که شرکت میکربات دو سال بر روی آن کار کرده است، تکنولوژی‌ ها و تخصص صنعتی را از Stratasys تعدیل کرده و با دسترسی‌ پذیری نام‌ آشنای میکربات تلفیق نموده است.
پرینتر سه بعدی میکربات صفحۀ گرمایشی ندارد، در عوض از محفظۀ گرمایشیِ چرخشی استفاده می‌کند که به گفتۀ کمپانی دما و کیفیت تمام لایه‌ها را کنترل می‌نماید که منتج به افزایش استحکام و چسبندگی لایه می‌گردد.
افزون بر این، متد خروجی دوگانه را ارائه می‌دهد. خروجی‌ هایی دو گانه دارای سیستم هدایت‌ گر دوگانه نیز می‌باشند که با چرخ‌ دندۀ قدرتمند 19:1 کار می‌کند و بدین ترتیب قدرت شکل‌ دهی آن سه برابر یک پرینتر دسکتاپ معمولی می‌گردد. خروجی‌ های دوگانه سرعت پرینتر را تا دوبرابر سیستم‌های دسکتاپ موجود افزایش می‌دهند.

معرفی پرینتر سه بعدی Makerbot Method
متد همچنین محفظه‌ های بستۀ مواد را ارائه داده که جایگاهی برای نگهداری مواد اولیه و کاهش جذب رطوبت می‌باشد. یک مجموعه حسگر داخلی نیز رطوبت را اندازه‌گیری می‌کنند و هنگام تغییرات محیطی به کاربر هشدار می‌دهند.
خروجی دوگانه پرینتِ مدل را با مواد حلال در آبِ PVA ترکیب می‌کند تا سطحی مناسب را به دست دهد که امکان طراحی اشکال هندسی را بدون هیچ‌گونه محدودیتی ارائه می‌دهد، همانند آویزهای بدون خدشه.
اسپول هوشمند نیز از طریق تراشۀ RFID اطلاعاتی در مورد نوع، رنگ و میزان مواد باقی بانده را به طور مستقیم به میکربات ارائه می‌دهد.
میکربات متد دارای سنسورهای داخلی و ابزارهای اتوماسیون می‌باشد که با قاب فلزی اولترا ریجید و صفحۀ فلزی اسپرینگ همراه می‌باشند که اجازه می‌دهند بخش چاپ شده از صفحه بیرون بزند. متد می‌تواند بخش‌های مختلف را با دقت ابعادی 200 میکرون پرینت کند و همچنین یکپارچگی و حالت استوانه‌ای لایۀ عمودی را حفظ نماید.

makerbot-returns-with-makerbot-method-its-first-performance-3d-printer-2
Nadav Goshen مدیر اجرایی میکربات می‌گوید: «در عصر فعلی، کسب و کارها تحت فشار هستند تا محصولات خلاقانۀ خویش را سریع‌تر به بازار عرضه کنند. پرینترهای سه بعدی دسکتاب، دی‌ ان‌ اِی خود را از پرینترهای سه بعدی پر مصرف تر و تجاری به ارث برده‌اند و در بخش حرفه‌ای کارایی ندارند. ما معتقدیم که متد گام بعدی در راستای کمک به سازمان‌ هایی می‌باشد که به پرینت سه بعدی در مقیاس بزرگ‌تر نیاز دارند. متد باعث پیشرفتی در پرینت سه بعدی شده که طراحان صنعتی و مهندسان مکانیک را قادر می‌سازد ابداعات خویش را سریع‌تر عرضه نمایند. مخصوص آن دسته از افراد حرفه‌ ای می‌باشد که به دسترسی سریع به پرینتر سه بعدی نیاز دارند تا بتوانند کارکرد اجرایی خویش را برای تسریع چرخۀ طراحی بهبود بخشند. متد به نحوی طراحی شده تا تکنولوژی‌ های صنعتی را در یک پلتفورم در دسترس قرار دهد، مانع قیمت را از سر راه بردارد و فرآیند سریع ایجاد پیش‌ نمونه‌ را مجدداً تعریف نماید.»
اولین ماده‌ای که در پلتفورم متد استفاده می‌شود، PETG می‌باشد اما میکربات دو دسته‌بندی جدید از مواد را برای استفاده با متد پیشنهاد می‌دهد: دقت و ویژه‌ کاری. دستۀ دقت شامل میکربات Tough، میکربات PLA و میکربات PVA می‌شود. دستۀ ویژه‌ کاری برای کاربرانی است که به دنبال موادی با خواص پیشرفته می‌باشند. این مواد کارایی اولیۀ چاپ را فراهم می‌آورند و ممکن است نیازمند جریان کاری مازاد برای چاپ موفق باشند.
به لحاظ نرم‌افزاری نیاز میکربات با 25 مورد از برنامه‌های محبوب CAD برابری می‌کند. برای همکاری ساده‌تر، تیم‌ ها می‌توانند فایل‌های سه بعدی را به صورت فایل پروژه داشته باشند و آن را از طریق پلتفورم Cloud Management به اشتراک بگذارند. دوربین آنبُردی که بر روی متد نصب شده است، این امکان را برای کاربر فراهم می‌آورد تا از راه دور بر فرآیند چاپ نظارت کند.
پرینتر سه بعدی متد بیش از 220 هزار ساعت مورد آزمایش قرار گرفته است. قیمت اولیۀ پرینتر 6499 یورو می‌باشد و هم‌اکنون پیش‌فروش می‌شود. تحویل در اوایل 2019 انجام می‌گیرد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *