معرفی FormBox دستگاهی مکمل خدمات پرینت سه بعدی

معرفی-دستگاه-قالب-گیری-formbox

معرفی  FormBox دستگاهی مکمل خدمات پرینت سه بعدی


دستگاه خلاقانه ای برای قالب گیری آسان در منزل


درسته که در حال حاضر شاهد نوآوری های انقلابی در تکنولوژی نیستیم و صرفا فقط بروزرسانی های متعدد از محصولات قدیمی میبینیم، اما گهگداری شاهد محصولات خلاقانه ای هستیم.FormBox یک دستگاه انقلابی نیست اما کاملا خلاقانه ست.میشه به نوعی اسمش رو ماشین کپی سه بعدی گذاشت. اما در اصل دستگاهی ست برای تهیه قالب از اجسام سه بعدی که یا با خدمات پرینت سه بعدی ساخته شده اند و یا قطعات اماده از قبل .

معرفی formbox دستگاه ساخت قالب از هر چیزی 3

هر چند روند دقیق این کار برای خودمون هم خیلی مشخص نیست بدلیل اینکه در بحث قالبگیری یک سری محدودیت ها بخصوص در فضاهای منفی وجود داره اما در مورد سایر قطعات ساده که حجم مثبتی دارند بنظر کاملا کاربرد داره. استارت اپ Mayku Industries  که در سایت کیک استارتر کمپین خود را با هدف دستیابی به 50 هزار دلار راه اندازی کرد، در مدت زمان کمی 500 هزار دلار سرمایه جمع آوری کرد.

معرفی 1 formbox دستگاه ساخت قالب از هر چیزی

هدف این محصول ساخت محصول نهاییست.نه مثل خدمات پرینت سه بعدی که صرفا بعنوان نمونه استفاده می شود.همانطور که در ویدیو مشاهده می کنیم طرح اولیه خود را طراحی و با پرینتر سه بعدی چاپ می کنیم ( یا یک قطعه اماده ای که داریم) وآن را روی Bed دستگاه می گذاریم.

مواد مصرفی این دستگاه ورق های وکیوم می باشد که بنظر میرسد پس از داغ شدن توسط محور z بر روی قطعه مورد نظر خوابانده میشود تا فرم بگیرد.خروجی این دستگاه همان ورق وکیوم با قالبی از قطعه مورد نطرمون بصورت منفی است.حالا ما میتونیم از هر متریالی که لازم داریم برای نمونه گرفتن استفاده کنیم.شکلات، پلی استر، پودر سنگ و هر چیز دیگه ای که بشه از ورق وکیوم بعنوان قالب ازش استفاده کرد.چنین دستگاه یک مکمل عالی در کنار پرینتر سه بعدی می باشد.البته کاربری آن در حد خانگی و به اصطلاح desktop می باشد.

معرفی formbox دستگاه ساخت قالب از هر چیزی 5

 فرم باکس 700 یورو قیمت گذاری شده و فعلا در اروپا خرید و فروش میشه.هر چند زمانی هم که فروش جهانی رو شروع کنه قطعا  اسمی ایران در لیستش نخواهد بود .

معرفی formbox دستگاه ساخت قالب از هر چیزی 4

معرفی formbox دستگاه ساخت قالب از هر چیزی2

معرفی formbox دستگاه ساخت قالب از هر چیزی 6

در انتها پیشنهاد می کنیم  ویدیویی که از شرکت سازنده منتشر شده رو مشاهده کنید.


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت
پرینت سه بعدی