آیا پرینتر سه بعدی درآمدزاست؟
ایا پرینتر سه بعدی درامد زاست؟
آگوست 21, 2018
ساخت-چراغ-عقب-ابرخودروی-بوگاتی-دیوو-با-خدمات-پرینت-سه-بعدی
ساخت چراغ عقب ابر خودروی جدید بوگاتی Divo با خدمات پرینت سه بعدی
سپتامبر 1, 2018

ساخت موجودات دریایی عظیم با خدمات سی ان سی فوم

ساخت موجودات دریایی عظیم با خدمات سی ان سی فوم


مجسمه سازی که از مواد ساده، موجودات دریایی عظیمی میسازد


“ترس از دیر شدن” !!! آیا واقعا برای اینکه هنر مورد علاقه خودمون رو دنبال کنیم خیلی دیر شده؟ اگر جوابتون مثبت است پس بدانید استفان در سن 35 سالگی کار مجسمه سازی رو شروع کرد.برای یک هنرمند،الهام به صورت های مختلفی میآید.بعضی ها با دیدم فیلم، بعضی ها با خواندن کتاب و بسیاری دیگر با مطالعه کارهای سایر هنرمندان. برای استفان کسلر، مجسمه ساز، الهام در مقیاسی بزرگ میآید، زیبایی طبیعی فوق العاده دارد، و عشقی را میانگیزد که وی هیچوقت آن را رها نمیکند. اگرچه مسیر رسیدن به تجسم یک اثر هنری برای بسیاری از هنرمندان طولانی و حتی بی پایان است، اما کسلر که تنها از شش سال پیش شروع به مجسمه سازی کرده است، موفقیت زیادی بدست آورده است. کارهای او در مکانهای عمومی به نمایش گذاشته شده اند؛ به عنوان مثال در باغ وحش هوگل Salt Lake City و آکواریوم سیاره ی زنده ی لاولند Loveland در دراپر Draper ایالت یوتا.

مجسمه دریای با خدمات سی ان سی فوم 1

کسلر میگوید: «واقعا خیلی خوش اقبال بودم که به این حرفه وارد شدم». کسلر که از نوجوانی ذهنی خلاق داشته است به یاد میآورد که از بچگی عاشق حیات آبزیان و حیوانات بسیار بزرگ مانند وال ها، فیل ها و زرافه ها بوده است. «در دوران بچگی ساعتها مشغول خواندن کتاب هایی درباره ی زندگی آبزیان میشدم و حیوانات را طراحی میکردم».
مجسمه های استفن کسلر با بلوک های عظیمی از فوم ساخته میشوند؛ گاهی ارتفاع آنها تا سی فوت هم میرسد.

ساخت هشت پا با خدمات سی ان سی فوم
اگرچه علاقه ی او به دنیای حیوانات همواره وجود داشته است، اما علاقه ی اصلی او در فرآیندی پیچیده تر نمود پیدا کرد. وی کارش را به عنوان یک هنرمند گرافیک در یک شرکت بازاریابی شروع کرد؛ در آنجا نکات ظریف تصویرنگاری، طراحی و  طرحبندی دیجیتال را آموخت و با طراحی لوگو و برند، وبسایت و خدمات پرینت سه بعدی آشنا شد. او به مدت بیش از 19 سال در کارش موفق بود؛ دائما ترفیع میگرفت و کارهایش مورد توجه روسایش قرار میگرفت؛ با این وجود بدنبال چیزی متفاوت بود؛ حسی که وی را به کاوش بیشتر برمیانگیخت.
کسلر میگوید: «کارهای ران موچک Ron Muecek  هنرمند هایپررئال را دیدم و به شدت تحت تاثیر قرار گرفتم». موئک یک مجسمه ساز پرآوازه ی انگلیسی است که به علت پیکره های انسانی فوق واقعگرایانه اش شناخته میشود؛ مجسمه های وی بدون بر هم زدن تناسب، مقیاس متعارف را رعایت نمیکنند. کسلر که به شدت تحت تاثیر قرار گرفته بود و بدنبال تجربه ای جدید بود، ابزارهای مجسمه سازی و خمیر پلیمری را به لیست خرید کریسمس خانوادهاش اضافه کرد.

ساخت وال با خدمات سی ان سی فوم
بدین ترتیب فرآیندی جدید شروع شد و به سرعت پیش رفت؛ اولین مجسمه ی کسلر یک فیل کوچک بود؛ این تجربه، وی را به شدت مجذوب کرد. پس از چند سال یادگیری آنلاین تکنیکهای مجسمه سازی و بهره گیری از دانش استادی در یک مرکز هنرهای زیبا، توفیق بزرگ کسلر وقتی حاصل شد که او آثارش را به دوست قدیمی اش، برنت اندرسون، موسس آکواریوم سیاره ی زنده، نشان داد. آن دو پانزده سال پیش، وقتی که کسلر از تلاش های اندرسون جهت جمع آوری پول برای ساخت آکواریوم مطلع شد، با هم آشنا شدند؛ کسلر از مهارت طراحی گرافیک و همچنین وبسایتش برای کمک به او استفاده کرد. اندرسون تحت تاثیر مجسمه های اولیه کسلر قرار گرفت؛ آن دو با هم ایدهی ساخت یک کوسه و چهار سفره ماهی را در مقیاس واقعی پروراندند؛ آنها اکنون در لابی آکواریوم جدید به نمایش گذاشته شده اند.

ساخت وال با خدمات سی ان سی فوم 2
تبدیل شدن به یک مجسمه ساز موفق در عرض تنها چند سال توفیق فوق العاده ای است. کسلر هم با دست روی فوم ها کار می کند.و هم خروجی طراحی کامپیوتر را با خدمات سی ان سی فوم برش می زند.
فرآیند کاری کسلر با ساخت یک ماکت آغاز میشود؛ ماکت، نسخه ای کوچک از طرح نهایی است که با خمیر مدلسازی ساخته میشود. وی پس از آن با مهندسان سازه کار میکند تا یک مدل سه بعدی از سیستم داخلی مجسمه را ایجاد کند(تقریبا حکم اسکلت کار را دارد) این مدل را با فولاد میسازند. بلوک های فومی در اندازه های مناسب برای جایگذاری در سازه با خدمات سی ان سی فوم تراش داده می شوند.؛ سپس با استفاده از چسب مایع دو قلوی پلییورتان به چارچوب فلزی چسبانده میشوند.

ساخت فیل با خدمات سی ان سی فوم
در آثار کسلر، دقت بالا، در سطح نمونه ی واقعی، ضروری است؛ وی معتقد است که تنها بدین ترتیب میتوان کودکی را که کوسه ای را میبیند که از سقف آویزان است و به سمت او میآید، مسحور کرد. کسلر پیش از خلق آثارش ساعتها ویدئوهایی از حیوانات را نگاه میکند. اگرچه وقتی کار بر روی مجسمه ی مقیاس بزرگ را شروع میکند، کاملا از جزئیات آن آگاهی دارد، اما باز هم نهایت دقت و ظرافت را بکار میگیرد تا مجسمه ای کاملا واقعی خلق کند.حتی بزرگترین طراح ها هم هنگام کار ممکن است از رفرنس استفاده کنند. وی میکوشد تا جزئیات دقیق را رعایت کند، از تغییر تدریجی چین های بدن کوسه گرفته تا مفاصل آبششی بدن او. وی میگوید که پس از تماشای ویدئوهایی از حیوانات، اشتباهات زیادی را تصحیح کرده است.

ساخت ایگوانا با خدمات سی ان سی فوم 1

ساخت ایگوانا با خدمات سی ان سی فوم 2

پس از اینکه فوم کاملا پرداخت شد، پوشش سخت ویژه ای را روی آن قرار میدهند؛ ترکیب این پوشش به محلی بستگی دارد که قطعه در آن به نمایش گذاشته میشود. مجسمه هایی که در فضای بیرونی به نمایش گذاشته میشوند، با فایبرگلاس پوشانده میشوند، زیرا دوام مناسبی دارد. قطعاتی که در محوطه ی داخلی قرار داده میشوند، با ترکیبی پوشانده میشوند که الزامات مربوط به آتشسوزی را داشته باشد. کسلر میگوید یافتن ترکیبی مناسب برای چسب های شیمیایی بسیار دشوار بوده است و این ترکیب اکنون یکی از رازهای کاری اوست.

ساخت زرافه با خدمات سی ان سی فوم
وقتی از او پرسیدیم مهمترین نکتهای که دوست دارد مردم در مورد آثارش بدان توجه کند، چیست، پاسخ داد «سادگی».
«وقتی بچه بودم همیشه مجذوب این جانوران عظیم میشدم. فقط اندازه ی آنها برایم جالب نبود، بلکه طرح و زیبایی آنها نیز نظرم را جلب میکرد. امیدوارم چنین الهاماتی در آینده نیز وجود داشته باشند. خوشحالم که آثارم توجه به این جانوران را بیشتر میکند».


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *