فراتر از پرینتر سه بعدی در “انیمیشن های ملموس”
نوامبر 9, 2018
استفاده از پرینتر سه بعدی به منظور تجسم کالبد و روح انسانی 2
استفاده از پرینتر سه بعدی به منظور تجسم کالبد و روح انسانی
نوامبر 19, 2018

نیمکت های بتنی با پرینتر سه بعدی

نیمکت های بتنی با پرینتر سه بعدی و الگوی مارپیچ زیبا و ستودنی 8

نیمکت های بتنی با پرینتر سه بعدی و الگوی مارپیچ زیبا و ستودنی


از آن جهت که پرینتر سه بعدی یک “ابزار” است، میتوان در هر زمینه ای از آن استفاده کرد.شما چه شغلی دارید و چگونه میتوانید از این تکنولوژی در کار خود بهره ببرید ؟در نتیجه همکاری استودیو 7.5 با شرکت خدمات پرینت سه بعدی فرانسوی Xtree، حاصل کار این نیمکت های بتنی می باشد.

نیمکت های بتنی با پرینتر سه بعدی و الگوی مارپیچ زیبا و ستودنی 7
در آینده،پرینت سه بعدی ، هزینه های مسکن سازی را کاهش خواهد داد. اما، هنگامی که شما پرینت سه بعدی خانه خود را در اختیار داشته باشید، در مورد تجهیزات و مبلمان خانه چه کار خواهید کرد؟ ما مبلمان چاپ سه بعدی زیادی را دیده ایم، اما نیمکت های بتنی استودیو 7.5 ، بسیار منحصر به فرد است.

نیمکت های بتنی با پرینتر سه بعدی و الگوی مارپیچ زیبا و ستودنی 8
استودیو 7.5 ،طراح این نیمکت های دارای الگوی مارپیچ است. تیم طراح مستقر در ذفتر مرکزی برلین به خاطر همکاری طولانی مدت خود با هرمان میلر مشهور هستند.در مورد آخرین پروژه Studio 7.5،تیم طراحی مربوطه با کارشناسان پرینت سه بعدی شرکت XtreeE به منظور ساخت نیمکت های چاپ سه بعدی  سفارشی خیابان استودیو، همکاری داشتند.

نیمکت های بتنی با پرینتر سه بعدی و الگوی مارپیچ زیبا و ستودنی 1
دفتر مرکزی این شرکت در پاریس مستقر است و ” تکنولوژی چاپ سه بعدی پیشرفته در مقیاس بزرگ را برای طراحی معماری، مهندسی، و بخش ساخت و ساز توسعه می دهد.”
آنها افراد متخصص تمام عیاری هستند که به استودیو 7.5 کمک کردند تا نیمکت های بتونی خود را با الگوی مارپیچ و در هم بافته شده تحقق بخشد. سه نیمکت منتج شده به طور مداوم با فن آوری و تجهیزات شرکت XtreeE چاپ می شدند.
این طراحان توضیح می دهند که نیمکت های بتنی دارای بافت مارپیچ دارای:” بافتی هستند که نه تنها ار لحاظ بصری یادآور منسوجات بافته شده هستند، بلکه همچنین رویه تولید مشابهی را دنبال می کنند: نخ بلاانقطاعی که به منظور ایجاد ساختاری، در طول مسیری هدایت می شود.”

نیمکت های بتنی با پرینتر سه بعدی و الگوی مارپیچ زیبا و ستودنی 5

اگرچه به طور کامل تکنولوژی پرینت سه بعدی جدیدی نبود،اما طراحان استودیو 7.5 قبل از آن هرگز با بتن چاپ 3D کار نکرده بودند. اما، شرکت XtreeE در این زمینه برای کمک به آنها شرکت تمام عیاری محسوب می شد،زیرا تقریبا به طور انحصاری با این ماده سر و کار داشت.

نیمکت های بتنی با پرینتر سه بعدی و الگوی مارپیچ زیبا و ستودنی 3

آنها با استفاده از یک ربات دقیق شش محور پرینت سه بعدی که امکان چاپ بتن یا خاک رس را داشت، قادر به چاپ این نیمکت ها شدند. این ربات در یک موج آونگ سانی مداوم حرکت می کرد.در نتیجه از این نوع حرکت، و در حین ایجاد لایه های ساختاری،این الگوی مارپیچ پدیدار می شود.
در سایه بهره گیری از فناوری پرینت سه بعدی،این طراحان در مقایسه با روش ایجاد نیمکت با استفاده از روش های سنتی توانستند در وقت و هزینه صرفه جویی کنند.

نیمکت های بتنی با پرینتر سه بعدی و الگوی مارپیچ زیبا و ستودنی 4
همانطور که می دانیم، چاپ سه بعدی همچنین موجب کاهش ضایعات می شود. بر خلاف تولید قالب سنتی برای ایجاد نیمکت،تنها مقدار مورد نیاز مواد استفاده می شود.به علاوه، وزن این نیمکت نیز به طور قابل توجهی کاهش می یابد، زیرا از بتن جامد ساخته نشده است.

استودیو 7.5 توضیح می دهد که الگوی مارپیچ و درهم بافته قبلا هرگز استفاده نشده است و برای نیمکت های مبلمان خیابانی طراحی شده است. با این حال، از زمانی که تولید این نیمکت ها راه اندازی شده است،شرکت های دیگر در حال همکاری با شرکت XtreeE نیز از این الگو استفاده کرده اند.


1 Comment

  1. محمد رضا کرمی گفت:

    سلام
    چگونه میتونم با شما و شرکت نیکانو ارتباط داشته باشیم.
    زیرا مایلم یک پرینتر در ابعاد بزرگ داشته باشم
    سپاس فراوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *