نیمکت های بتنی با پرینتر سه بعدی و الگوی مارپیچ زیبا و ستودنی 8
نیمکت های بتنی با پرینتر سه بعدی
نوامبر 13, 2018
پرینت سه بعدی پیکره های در حال حرکت 2 - Copy
پرینت سه بعدی پیکره های در حال حرکت
نوامبر 30, 2018

استفاده از پرینتر سه بعدی به منظور تجسم کالبد و روح انسانی

استفاده از پرینتر سه بعدی به منظور تجسم کالبد و روح انسانی 2

 استفاده از پرینتر سه بعدی هنرمند دونگ لی تای ( Duong Le Thai) به منظور تجسم کالبد و روح انسانی


در شانزدهم –هفدهم اکتبر، برخی از با استعداد ترین و متهورترین افراد از جهان چاپ سه بعدی به خاطر برگزاری نمایشگاه 3DShow در پاریس گرد هم آمدند،رویدادی که به سرعت در حال رشد است و چندین بار در سال در چندین شهر برگزار می شود و شرکت کنندگان محصولات خود را با استفاده ار خدمات پرینت سه بعدی به نمایش می گذارند.نمایشگاه جاری هم به عنوان نمایشگاه و هم یک رویداد شبکه سازی تمام ویژگی های عرضه و کالاهای نمایشی تمام سطوح این رشته را در برخواهد داشت. شرکت کنندگان طیفی از شرکت های بزرگ مانند Stratasys و Ultimaker تا تولیدکنندگان و هنرمندان فردی متنوع را دربر دارد.

استفاده از پرینتر سه بعدی به منظور تجسم کالبد و روح انسانی 1

یکی از این هنرمندان، Duong Le Thai، جراح ارتوپدی و مجسمه ساز زاده کشور ویتنام است که در حال حاضر در پاریس زندگی می کند و مشغول به کار است. شما ممکن است تصور بسیار متمایزی از این دو حرفه داشته باشید، اما لی تای روشی را برای ترکیب این دوحرفه پیدا کرده است و این کار را به زیبایی انجام می دهد. اشکال مجسمه های ساخته شده او از بدن انسان الهام گرفته شده است، اما این اشکال چیزی فراتر از فرم فیزیکی را تجسم می کنند.همانطور که قبلا هم گفته ایم، صنعت چاپ سه بعدی بعنوان یک بزار می تواند به هر حیطه ای وارد شود.

استفاده از پرینتر سه بعدی به منظور تجسم کالبد و روح انسانی 2
لی تای می کوید: “به عنوان یک جراح ارتوپدی، من هر روز بر روی این پیکره کار می کنم، بنیادی ترین واقعیت آن را که دیدگاه درونی مربوط به آن را در من القا می کند،شکل می دهم و قالب ریزی می کنم .از طریق مجسمه هایم، من در صدد اشتراک گذاری همین احساسات مشابه هستم؛ زیرا در نهایت، وقتی که در مورد آن فکرکنید،متوجه می شوید که تراشیدن یک استخوان و یک کار هنری مجسمه سازی شباهت های بسیاری با هم دارند. بدین ترتیب، جسمانیت(گوشت تن) تغییر شکل می دهد تا به منظور تجسم آنچه که کمتر قابل لمس است،یعنی روح آن، فضای سبکتر و خالی تری را فراهم سازد.”
اشکال سلیس و جادویی لی تای موفق به در هم آمیختن و یکپارچه سازی  کالبد مادی و روح انسانی شد.جدیدترین مجموعه آثار او، تحت عنوان مجموعه  Ghost، دارای ویژگی های مجسمه هایی است که به نظر می رسد از آب ساخته شده اند. به نظر می رسد که فیگورهای انسانی فقط در شکل فیزیکی ظاهر می شوند،گویی در یک لحظه بین وضعیت های سازه ای اولیه تجسم یافته اند. تندیس های دیگر تجسم مبهم و کدر بین بدن و طبیعت را در ذهن تداعی می کند؛ برای مثال، داروین-2 به شکل جمجمه انسانی است که به نظر می رسد در شاخه ها پیچیده شده است.

داروین 2

کارهای لی تای به طور چشمگیری از طریق پرینتر سه بعدی ظهور پیدا می کند.او با چندین ماده از جمله نایلون،رزین، و آلومینیوم کار می کند. تکنیک های مورد استفاده شامل استریولیتوگرافی،همجوشی مستقیم فلز، آگلومریزاسیون و فلزیزاسیون پودر است. قطعات کوچک چاپ می شوند،سپس آنها را ماسه ریزی کرده و به صورت دستی پر و آماده می شوند. کارهای او با استفاده از تبلت گرافیکی  شرکت واکوم (Wacom) و نرم افزار زیبراش طراحی شده است.

استفاده از پرینتر سه بعدی به منظور تجسم کالبد و روح انسانی 4
نمایش 3DShow اولین نمایشگاه Le Thai نیست. کار او فقط در سال 2015 در پاریس چندین بار به نمایش گذاشته شده است و در سال های گذشته نیز روند آن هیچ تفاوتی نداشته است.او دوره های طراحی، نقاشی، حکاکی و مجسمه سازی را در دانشکده هنرهای تجسمی ورسای (Beaux Arts de Versailles) مطالعه کرده است و در دانشکده پزشکی کرمیلن(Faculté de médecine) Paris Sud XI در رشته پزشکی تحصیل کرده است.این که او چگونه برای هر دو حرفه وقت گیر و سخت پزشکی و انجام یک شغل پرکار به عنوان یک هنرمند وقت پیدا کرده است شگفت انگیز است؛ هر کدام از این مشاغل ،کار تمام وقتی است که بسیاری از افراد به عنوان یک حرفه فردی به سختی از پس آن برمی آیند.

استفاده از پرینتر سه بعدی به منظور تجسم کالبد و روح انسانی 5
اگر مایل به مشاهده و بررسی آثار بیشتری از لی تای هستید، می توانید  از وب سایت او دیدن کنید.او دوازده قطعه از آثارش را در نمایشگاه 3DShow پاریس در معرض نمایش گذاشت.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *