معرفی پرینتر سه بعدی Makerbot Method
معرفی پرینتر سه بعدی Makerbot Method
دسامبر 16, 2018
استفاده از روش قالبگیری سیلیکونی در کنار چاپ سه بعدی
ژانویه 17, 2019

پرینتر سه بعدی SLA قطع بزرگ Phrozen

پرینتر سه بعدی SLA قطع بزرگ  Phrozen


پرینتر سه بعدی قطع بزرگ دارای فناوری استریولیتوگرافی Phrozen Transform، ظرف 3 دقیقه هدف کیک استاترتر را کسب کرد.


نخستین سیل تولید افزایشی به صورت پرینت سه بعدی با فرمت FDM بود که ثبت اختراع این فناوری در سال 2009 منقضی شد. دومین موجی که ما در حال حاضر از آن استفاده میکنیم، شامل خدمات پرینت سه بعدی SLA (استریولیتوگرافی) است که ثبت اختراع فناوری های اصلی آن در خلال سال های 2013 تا 2015 منقضی شد.

large-format-phrozen-transform-sla-3d-printer-kickstarter-1
پرینتر سه بعدی Transform با صفحه نمایش lcd 13.3 اینچی با کیفیت 4K، و حجم ساخت 29.2 × 16.5 × 40 سانتیمتر، در حال حاضر بزرگترین پرینتر سه بعدی دارای فناوری استریولیتوگرافی در سطح مصرف کننده است، که احتمالا توضیح میدهد چرا کمپین کیک استارتر ظرف سه دقیقه به هدف مالی 30،000 دلاری خود رسیده است؛ که در حال حاضر از مرز 250 هزار دلاری عبور کرده است. این چاپگر، یک قاب فوق ضخیم از جنس آلیاژ آلومینیوم فرزکاری شده با دستگاه  CNC، به همراه ریلهای دوگانه ی Z، و پیچ های توپی شکل را داراست تا رزولوشن XY، 76 میکرونی را برای کل ارتفاع قابل چاپ 400 میلیمتری حفظ نماید.

large-format-phrozen-transform-sla-3d-printer-kickstarter-2
اگرچه Transform با رزینهای شخص ثالث سازگار است، اما چندین رزین ازجمله Stiff, Wax Pro Castable, Tough, Semi-Clear و TR250، که یک متریال سخت با انقباض کم و مقاومت حرارتی بالا است، به طور خاص برای این چاپگر توسعه یافته اند. تنظیم استانداردی که به همراه صفحه نمایش 13.3 اینچی عرضه میشود را میتوان هنوز هم به قیمت 1،299 دلار تهیه کرد که به همراه 5 بطری رزین عرضه میگردد. نسخه ی لوکس آن که به همراه صفحه نمایش 5.5 اینچی اضافه ارائه میشود را می توان با 1.549 دلار تهیه نمود، که شامل رزین نیز هست.

large-format-phrozen-transform-sla-3d-printer-kickstarter-3
تیم سازنده ی چاپگر Phrozen، به مدت پنج سال با یکدیگر همکاری داشته اند و شش نسل از پرینترهای سه بعدی دارای فناوری استریولیتوگرافی را تولید نموده اند، آنها کار خود را با چاپگر Phrozen Make آغاز کردند که در ماه آوریل سال 2017 با موفقیت در کیک استارتر راه اندازی شد. آنان انگیزه و تجربه ی زیادی برای عرضه ی چاپگر Transform به بازار دارند. رای وو، بنیانگذار Phrozen، میگوید که: “کاربرانمان همیشه از ما میپرسیدند که چرا پرینترهای سه بعدی استریولیتوگرافی اندکی وجود دارند که میتوانند در حجم ساخت بزرگ چاپ کنند؟ بسیاری از طراحی های فوق العاده به دلیل حجم ساخت پایین محدود شدند. در حالت چاپ عمده، طراحی باید برای چاپ پارتیشنبندی شود و پس از آن مونتاژ گردد. چاپگر Phrozen Transform، قدرت یک دستگاه چاپ و کارآمدی چاپ را به طرز چشمگیری ارتقاء خواهد داد.”


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *