طراحی و پرینت سه بعدی ربات جنگنده ( اختصاصی نیکانو)
سپتامبر 19, 2015
پرینت سه بعدی ربات تبدیل شدنی فوق العاده توسط هنرمند ژاپنی
سپتامبر 21, 2015

پرینت سه بعدی شاه کلید های TSA

اخبار دنیای پرینت سه بعدی


ˮمی‌توان از تصاویر  با کیفیت کلید‌های مهم، برای کپی برداری از آنها استفاده کردˮ. این درسی بود که TSA  یکی از مشهورترین برند‌های قفل‌ چمدان  پس از این که عکس تعدادی از شاه کلید‌های قفل‌های چمدانی این کمپانی در اینترنت دست به دست چرخید؛ در ماه گذشته برای یاد گرفتنش هزینه سنگینی را متحمل شد.

پربنت سه بعدی شاه کلیدهای tsa

در واقع این عکس‌ در نوامبر سال گذشته در روزنامه واشنگتن پست درباره چمدان‌های مسافران هواپیما منتشر و از طریق شبکه‌های اجتماعی توسط مردم مشاهده شده بود؛ البته TSA و روزنامه خیلی زود با پی بردن به خطری که این عکس می‌تواند داشته باشد، عکس مذکور را از گزارش حذف کردند، اما آنچه نباید می‌شد شده بود! عکس شاه کلید‌های چمدانی TSA به سرعت در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته می‌شد.

اهمیت این عکس در چه چیزی است؟

شاه کلید‌ها می‌توانند تمامی قفل‌های چمدان ساخته شده توسط TSA یا تحت لایسنس این برند را باز کنند، فقط کافی است که از کلید درست برای هر نوع قفل استفاده شود. با داشتن عکس‌هایی با جزئیات زیاد از این کلیدها می‌توان آنها را ساخت و در این صورت یک فرد شرور می‌تواند قفل همه چمدان‌ها را باز کند؛ مانند کاری یکی از کاربران سایت GitHub با نام کاربری Xylitol انجام داد.

Xylitol یک سری از این عکس‌ها را بوسیله پرینتر سه‌ بعدی چاپ کرد. او ظاهرا کلید‌ها را بدون آن که تست کند ساخت اما با توجه به توییت فردی به نام Bernard Bolduc در شبکه توییتر در عملکرد درست حداقل یکی از کلیدها شک و تردید وجود ندارد.

پرینت سه بعدی شاه کلید های TSA

نتیجه گیری اخلاقی:

قفل‌هایی که دارای شاه‌کلید هستند همیشه می‌توانند با چنین مشکلی روبرو شوند؛ یک کلید می‌تواند چندین قفل را باز کند که از لحاظ امنیتی اصلا خوب نیست؛ در حالی که کمپانی TSA هم تاکنون اعلام نکرده که برای حل این مشکل چه برنامه‌ای دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *