i.materialise و Rhino برندگان چالش پرینت سه بعدی لوازم جانبی اپل را معرفی کردند
ژانویه 19, 2016
پرینت سه بعدی میوه!!!
ژانویه 21, 2016

پرینت سه بعدی صورت اوباما

اخبار دنیای پرینت سه بعدی


باراک اوباما به عنوان نخستین رئیس جمهور ایالات متحده است که چهره‌اش به صورت سه‌ بعدی اسکن و پرینت شده است.

باراک اوباما رئیس جمهور امریکا می‌تواند در فهرست دستاوردها و افتخارات خود پرینت سه بعدی چهره خود را نیز اضافه کند. پرینت سه‌ بعدی چهره او نخستین بار در جریان مراسم فیر میکر کاخ سفید پرده برداری شد. “فیر میکر” مراسمی از بزرگداشت دانش‌آموزان و کارآفرینانی است که از فناوری برای تولید محصولات و تجارت‌های تازه استفاده می‌کنند.

OBAMA 1

برای گرفتن این پرینت سه‌بعدی اوایل سال جاری یک تیم از متخصصین عکاسی دیجیتال سه‌بعدی موزه اسمیتسونیان، از فناوری اسکن چهره دانشگاه کالیفرنیای جنوبی استفاده کردند تا با وضوح بالا چهره اوباما را اسکن و چاپ کنند.

در مرحله بعد با استفاده از نرم‌افزار شرکت اتودسک و نیز سیستم پرینتر لیزری سه‌بعدی یک پرینت با کیفیت بالا بدست آمد. آنها اسکن‌ها و مدل‌های چاپ شده را در بخشی از یک مجموعه، یعنی در گالری پرتره ملی اسمیتسونیان قرار دادند. بخشی که به تصاویر متعدد از هر رئیس جمهور اختصاص دارد.

این مجموعه در سال ۲۰۱۳ راه اندازی شده و در واقع آنها نمونه‌های قابل دسترس برای تحقیقات علمی، پژوهشگران هستند.

در سایر بخش‌های علمی این مجموعه شما می‌توانید آثار علمی دیگری چون ؛ اعلامیه مدل‌های هواپیمای دو باله برادران رایت، بقایای ابرنواختر، فسیل نهنگ و یک مجسمه بودا متعلق به قرن ششم و… نکته جالب این است که این اشیاء به صورت آنلاین نیز در دسترس هستند. به عبارتی نسخه قابل چاپ انها موجود است و هر کسی می‌تواند با یک پرینتر سه بعدی آنها را چاپ کرده و مورد پژوهش قرار دهد.

OBAMA 2


خدمات پرینت سه بعدی نیکانو

مقالات اختصاصی نیکانو

اگر اینستاگرامی هستید @Nikano_3dp را دنبال کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *