ساخت موجودات دریایی عظیم با خدمات سی ان سی فوم
آگوست 30, 2018
معرفی-دستگاه-قالب-گیری-formbox
معرفی FormBox دستگاهی مکمل خدمات پرینت سه بعدی
سپتامبر 4, 2018

ساخت چراغ عقب ابر خودروی جدید بوگاتی Divo با خدمات پرینت سه بعدی

ساخت-چراغ-عقب-ابرخودروی-بوگاتی-دیوو-با-خدمات-پرینت-سه-بعدی

ساخت چراغ عقب ابر خودروی جدید بوگاتی با خدمات پرینت سه بعدی


ابر خودروی جدید 5 میلیون یورویی بوگاتی که دیوو Divo نام دارد، دارای چراغ های عقبی است که توسط پرینتر سه بعدی ساخته شده اند.


شرکت بوگاتی اتومبیل که یک خودروساز فرانسوی زیر مجموعه ی فولوکس واگن است و خودروهای لوکس تولید میکند، در نمایشگاه خودروهای اسپرت «Quail» در مونتری کالیفرنیا، از ابر خودروی جدید خود، دیوو Divo رونمایی کرد. این خودرو به احترام آلبرت دیوو، راننده ی فرانسوی مسابقات اتومبیلرانی و دو بار برنده ی Targa Florio، دیوو نامیده شده است. آلبرت دیوو چندین مسابقه را با بوگاتی تایپ 35 برده است.

پرینت سه بعدی چراغ عقب ساهکار جدید بوگاتی دیوو 1
قیمت دیوو 5 میلیون یورو است.چیزی حدود 60 میلیارد تومان !!!


استفان وینکلمن، رییس شرکت بوگاتی، در این نمایشگاه گفت: «بوگاتی تا به امروز توانسته است توازن کاملی بین عملکرد، دینامیک خط مستقیم و راحتی در سطح تجملی فراهم کند».

پرینت سه بعدی چراغ عقب ساهکار جدید بوگاتی دیوو 2

پرینت سه بعدی چراغ عقب ساهکار جدید بوگاتی دیوو 3

بوگاتی دیوو دارای چراغ های عقبی است که با خدمات پرینت سه بعدی ساخته شده اند؛ ویژگی بارز این خودرو چابکی، چالاکی و عملکرد هندلینگ بهینه در جاده های مارپیچ است (کمی ضعیفتر از پراید) . ویژگی های آیرودینامیک این خودرو با دقت و ظرافت زیادی طراحی شده است؛ سیستم تعلیق و شاسی این خودرو اصلاح شده است. در نتیجه، دیوو حدود 35 کیلوگرم (77 پوند) سبکتر از بوگاتی شیرون استاندارد است. در اوایل امسال، بوگاتی با ساخت اولین لنت ترمزی که با پرینتر سه بعدی ساخته شده است، به نقطه ی عطف مهمی دست یافت. بر اساس این تجربه ی موفق، از تکنیکهای پیشرفته ی پرینت سه بعدی برای ساخت چراغ های عقب دیوو استفاده شد تا بدین ترتیب وزن خودرو نسبت به طرحهای قبلی کاهش پیدا کند. چراغهای عقب دیوو با استفاده از فناوری پرینت سه بعدی از فین های سبک وزن ساخته شده اند؛ 44 تا از آنها در کنار هم چراغ عقب را میسازند و بدین ترتیب زیبایی قابل توجهی را به نمایش میگذراند. در لبه های خروجی، فین ها پهن تر هستند تا بدین ترتیب خروجی نور حداکثر شود؛ در بخش میانی، آنها باریک میشوند و نور کمتری را ساتع میکنند.

پرینت سه بعدی چراغ عقب ساهکار جدید بوگاتی دیوو 4

پرینت سه بعدی چراغ عقب ساهکار جدید بوگاتی دیوو 5

پرینت سه بعدی چراغ عقب ساهکار جدید بوگاتی دیوو 6

طراحی آیرودینامیک دیوو در مجموع نیروی رو به پایینی برابر 456 کیلوگرم تولید میکند؛ این میزان 90 کیلوگرم (198 پوند) بیشتر از شیرون استاندارد است. وینکلمن اضافه میکند: «دیوو بر حسب شتاب جانبی، چابکی و پیچش عملکرد بسیار بهتری دارد. در واقع دیوو برای پیچ ها ساخته شده است».
نیروی محرکه ی بوگاتی دیوو از یک موتور W16 هشت لیتری تامین میشود که 1500 PS توان تولید میکند؛ حداکثر سرعت دیوو بر روی 380 km/h (236 mph) محدود شده است. بر اساس اعلام شرکت، دیوو میتواند مسیر پیست Nasrdo در جنوب ایتالیا را هشت ثانیه سریعتر از شیرون بپیماید.
آچیم آنچیدت Achim Anschedt، مدیر بخش طراحی شرکت بوگاتی میگوید: «هدف ما ساخت ماشینی بود که ظاهری متفاوت از شیرون داشته باشد اما همچنان به عنوان یکی از محصولات بوگاتی شناخته شود».

پرینت سه بعدی چراغ عقب ساهکار جدید بوگاتی دیوو 7
دیوو دارای سه عنصر کلیدی سایر خودروهای کلاسیک بوگاتی است: هواکش مشبک جلوی خودرو که ظاهری همچون نعل اسب دارد، خط مشخصه ی معمول بوگاتی بر روی کناره های خودرو، و فین fin خاصی که وقتی از بالا به آن نگریسته شود محور طولی ماشین را تعریف میکند.
آنچیدت میگوید: «دیوو نمونه ای از فلسفه ی طراحی ماست که میگوید «شکل خودرو از عملکرد آن پیروی میکند». مهندسان و طراحان در این مورد تلاش کردند تا خودرویی را بسازند که سرعت پیچشی و دینامیک جانبی فوقالعاده ای دارد».

پرینت سه بعدی چراغ عقب ساهکار جدید بوگاتی دیوو 8
دیوو به تعداد محدودی تولید خواهد شد. تاکنون 40 مورد از آن ساخته شده است. وینکلمن میگوید: «وقتی در ابتدای امسال به سمت مدیر شرکت بوگاتی منصوب شدم، به سرعت دریافتم که مشتریان و هواداران ما منتظر یک ماشین ویژه هستند که علاوه بر شیرون، نمادی از فلسفه ی شرکت ما باشد».
وینکلمن اضافه میکند: «بوگاتی تا به امروز نمادی از تعادل بین عملکرد خوب، دینامیک خط مستقیم و راحتی در سطح تجملی بوده است. اما در مورد دیوو تا حد امکان تلاش کردیم تا تعادل را به سمت شتاب جانبی، چابکی و پیچش حرکت کنیم. دیوو برای پیچها ساخته شده است. دیوو برای هیجان دادن به مردم ساخته شده است».


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *