کلاهخود پرینت سه بعدی شده مرحب
کاربرد خدمات پرینت سه بعدی در کلیپ نبرد حضرت علی(ع) و مرحب
سپتامبر 13, 2018
تعطیلی فروشگاه مجسمه های پرینت سه بعدی 11
مسئولین کویتی فروشگاه مجسمه های سه بعدی را به اتهام فروش “بت های فرقه ای” تعطیل نمودند.
سپتامبر 21, 2018

کاربردهای مدل سازی با سی ان سی فوم 5 محور

مدل سازی فوم یک حرف بزرگ الفبا - تصویر شاخص

کاربردهای مدل سازی با سی ان سی فوم 5 محور


سنت + فناوری
هیچ وقت با خود اندیشیده اید که موجودات عجیب یا هیولاهای ترسناک فیلم های سینمایی یا مجسمه های مفهومی در یک پارک چگونه ساخته میشوند؟ مدتها است که این گونه مجسمه ها یا اجسام را از فوم میسازند(جدا از آثار دیگر با جنس های متفاوت)؛ نه آن فومی که متکا یا پشتی صندلی را از آن میسازند، بلکه فومی بسیار محکمتر. معمولا از فوم  پلی‌ استایرن استفاده میشود. جهت ساختن آنها علاوه بر فوم، به استفاده از مهارت های مجسمه سازی، تراشکاری، پرداخت، و ساخت پوشش و قالبگیری نیز نیاز است. از فوم های ساخت مدل (از مدلهای کوچک گرفته تا مدلهای بسیار بزرگ) میتوان برای ساخت انواع شکل ها، طرح ها، حروف و در واقع همه چیز استفاده کرد. در ادامه برخی از انواع خاص روشهای ساخت مدلهای فومی را بررسی میکنیم که بصورت آهسته و پیوسته به مجموعه خدمات مان اضافه می کنیم.


انواع مدل سازی با فوم


مدل سازی با فوم یک روبات غول پیکر
آیا وقتی از بخش فروش اسباب بازی فروشگاه محله تان عبور میکنید، هیچ فکر کرده اید که عروسک یک شخصیت چگونه ساخته میشود؟ اینجاست که استفاده از فوم مطرح میشود. آیا به عروسک یک شخصیت سینمایی، مجسمه ی یک دایناسور غول پیکر، یا یکی از غول های بازی رایانه ای هالو 5 نیاز دارد؟ فوم، ماده ی مناسبی برای ساخت شخصیت ها و موجودات در اندازه ی واقعی برای نمایشگاه، سالن ها یا حتی اتاق کودکان است.
مجسمه سازان معمولا فرآیند پر زحمت مجسمه سازی را با یک بلوک بزرگ فومی، یک ارهی برقی، و یک ماکت (مجسمه ی مدل در ابعاد کوچکتر) شروع میکنند. مجسمه ساز با کمک ماکت و با برش های بزرگ، بلوک فومی را به شکل مدل کوچک در میآورد. این فرآیند به سرعت شلوغی و آشفتگی را پدید میآورد. پس از پایان این مرحله، سطح شخصیت های فومی میتواند دارای انواع مختلف پرداخت باشد؛ از پرداخت طبیعی اورگانیک رگفته تا سطح مات یا سطوح براق.در کنار مجسمه سازی با فوم، استفاده از خدمات سی ان سی فوم 5 محور سرعت کار را در مرحله ساخت بشدت افزایش میدهد.

مدلسازی با فوم یک روبات غول پیکر خدمات سی ان سی فوم نیکانو

مدل سازی با فوم یک پیکره ی یونانی

فوم مجسمه سازی یک از محبوبترین مواد برای مجسمه سازی است. به کمک خدمات سی ان سی فوم میتوان به سرعت پیکره های خوش تراشی را برای نمایشگاه ها، موزه ها، پارک های مضمونی، فروشگاه ها، مجتمع های اداری، یا سالن های نمایش ساخت. مجسمه های فومی میتوانند یک مدل فیزیکی واقع گرایانه از طرح اولیه به وجود آورند.
مجسمه های فومی میتوانند پیکره های مفهومی، تندیس ها، حیوانات، موجودات، بناها و ساختمان ها، اعداد و حروف، اشکال فومی خاص یا طرح های یکتایی باشند. آنها میتوانند به موجودات تخیلی یا واقعی و فضای پیرامونی آنها حیات ببخشند، صحنه ای از یک فیلم را بازسازی کنند، بازدیدکنندگان یک نمایشگاه را جذب کنند، یا محیطی جادویی که خلق کنند. تنها میزان خلاقیت است که میتواند آنها را محدود کند. از این مجسمه ها میتوان در نمایشگاه های تجاری نیز استفاده کرد.

مدل سازی با فوم یک پیکره ی یونانی

فوم، ماده ای مناسب برای ساخت لوازم صحنه، زره، سلاح، هیولاها، و تقریبا هر چیزی است که باید سریع و یا قیمت ارزان ساخته شود. استفاده از فوم برای ساخت دکور صحنه ای از فیلم، لوازم پس زمینه ی صحنه ی تئاتر، ساختارهای موجود در شهربازی ها و غیره، بسیار متداول است.
با فوم میتوان لوازم صحنه یا ساختمان ها را با ظرافت فوقالعاده خلق کرد. فوم دارای مزایای زیادی است؛ به عنوان مثال سبک و ارزان است؛ همچنین ساخت مجسمه با آن به کمک خدمات سی ان سی فوم به سرعت انجام میشود. هر نوع شکل دلخواه را میتوان با آن پدید آورد.میخواهید بدانید در کدام فیلم ها از فوم استفاده شده است؟ لیست زیر، تنها تعدادی از فیلم های مشهوری را ذکر میکند که از فوم استفاده کرده اند: Alien and Aliens, Star Trek – The Next Generation, Battle Star Gallactica, CSI:Miami, The Matrix, Lord of the Rings, Ghostbusters, Batman, Night at the Museum, Eight Below, Jaws, Star Wars, Final Destination 3, Pirates of the Caribbean, James Bond, Saving Private Ryan, Smallville, Harry Potter, X-Men و بسیاری دیگر. در تئاترهای برادوی نیز استفاده ی زیادی از فوم شده است.

در تئاترهای برادوی نیز استفاده ی زیادی از فوم شده است؛ از جمله در: Lion King, Mary Poppins, The little Mermaid, Phantom of the Opera, Blue Man Group, Les Miserables, and Beauty and the Beast

مدل سازی فوم حروف بزرگ الفبا

حروف بزرگ، گاهی با ترکیب با اعداد بزرگ، برای برجسته کردن نام یک محصول، نشان تجاری یا یک پیام بسیار مناسب هستند. وقتی حروف و اعداد ترکیب میشوند تا پیامی را منتقل کنند، از آنها میتوان در اندازه های مختلف استفاده کرد. در نمایشگاه های تجاری، این کلمات برای یک غرفه ی تجاری به صورت جاذب بازدیدکنندگان عمل میکنند. فروشگاه ها       میتوانند از آنها جهت بازاریابی بصری استفاده کنند. رخدادهای خاص میتوانند از حروف، اعداد و کلمات بزرگ جهت انتقال پیام اصلی استفاده کنند.

مدل سازی فوم یک حرف بزرگ الفبا

مدل سازی فوم معماری
از فوم میتوان برای ساخت اشکال مختلف معماری استفاده کرد. سازه های فومی را میتوان با تقلید از ساختمان ها یا شهرهایی با سبک قدیمیتر ساخت. گاهی میتوان از فوم در ساخت مدلهای کوچکی از ساختمان ها استفاده کرد.
از فوم همچنین میتوان برای ساخت انواع مختلف عناصر معماری مانند ستون ها، طاقه ها، نرده ها، کرکره ها، طاق ها، زیر سقفی ها، پنل ها، راس ها و غیره استفاده کرد. از فوم میتوان برای ساخت اجزای خاص ساختمانها مانند استخرها، شومینه ها، و نماهای خارجی ساختمان نیز استفاده کرد. البته این مورد اخر نیاز به فایبرگلاس هم دارد.
کمی خلاقیت میتواند زیبایی و ظرافت را وارد سازه های معماری کند. فوم EPS به همراه پلی اورتان و گاهی سیمان میتوانند سازه های خوش نقشی به وجود آورند. بازار سلفی گرفتن در دنیای امروز بسیار داغ است. استفاده از حروف بزرگ در پس زمینه سلفی میتواند موفقیت در شبکه های اجتماعی را بیشتر کند. خودتان را فرض کنید که در جلوی یک کلمه ی بسیار بزرگ بجای حرف I ایستاده اید؛ این ایدهای فوقالعاده برای سلفی است. قرار دادن یک صندلی خاص داخل حرف O یا G میتوان صحنه ای فوقالعاده برای سلفی گرفتن پدید آورد.

مدل سازی فوم معماری

تا راه اندازی کامل خدمات سی ان سی فوم مقالاتی از قبیل بیشتر منتشر خواهیم کرد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *