معرفی-دستگاه-قالب-گیری-formbox
معرفی FormBox دستگاهی مکمل خدمات پرینت سه بعدی
سپتامبر 4, 2018
مدل سازی فوم یک حرف بزرگ الفبا - تصویر شاخص
کاربردهای مدل سازی با سی ان سی فوم 5 محور
سپتامبر 18, 2018

کاربرد خدمات پرینت سه بعدی در کلیپ نبرد حضرت علی(ع) و مرحب

کلاهخود پرینت سه بعدی شده مرحب

کاربرد خدمات پرینت سه بعدی در کلیپ نبرد حضرت علی(ع) و مرحب


همیشه گفته ایم که تکنولوژی پرینتر سه بعدی می تواند یک ابزار برای تمامی قشرها و کسب و کارها باشد.خواه جواهر ساز باشید یا مجسمه ساز،آرشیتکت باشید یا صنعتگر.مدت زیادی هم هست که خدمات پرینت سه بعدی در حوزه ی سینما و تلویزیون وارد شده است.از کاربرد پرینتر سه بعدی در سریال معروف وایکینگ ها مقاله منتشر کردیم.

عباس یوسف کارگردان

در این اواخر هم یک کار دقیقه ی 90 انجام دادیم که مربوط به ساخت یک کلیپ می شد.کارگردان این کلیپ آقای عباس یوسف می باشد که اهل کویت است.ماجرا از این قرار است در حیطه سینما، بخصوص آثار تاریخی، نیاز شدیدی با آکسسوارها و ابزاری مختلف قدیمی می باشد.اکثرا طراحان و عوامل مربوطه با تلفیق و یا دستکاری یک سری لوازم و در موارد پرهزینه تر با ساخت قالب و سفارش در تیراژ به محصول خود می رسند.اما راه پرکاربرد مفید دیگر استفاده از خدمات پرینت سه بعدی می باشد.

کاربرد خدمات پرینت سه بعدی در کلیپ نبرد حضرت علی(ع) و مرحب 3 کاربرد خدمات پرینت سه بعدی در کلیپ نبرد حضرت علی(ع) و مرحب 2

فکرش را بکنید که می شود از صفر تا 100 ساخت یک زره یا کلاهخود یا خنجر را انجام داد.طراحی، ساخت و پولیش کاری.محصول نهایی کاملا مناسب صحنه می باشد.در مورد این کلیپ هم نیاز به یک کلاه خود بود که مرحب آن را به سر دارد.در مورد مرحب به نقل از دانشنامه :

مرحب بن حارث یهودی، معروف به مرحب خیبری، مردی بلندقامت، عظیم الجثه و بسیار شجاع بود. او رئیس یکی از قلعه‌ها و دژهای خیبر بود و از سران یهود به شمار می‌آمد.
وی از جمله یلان یهود بود که به همراه حارث، اسیر، یاسر و عامر حفاظت خیبر را بر عهده داشت.
ابن هشام می‌گوید: مرحب، برادر یاسر بن حارث و از تیره حمیر بوده است.

کلاهخود پرینت سه بعدی شده مرحب

تنها صحنه زندگی مرحب که در تاریخ اسلام بازگو شده، مربوط به جنگ خیبر است. وی در آن نبرد چند تن از جنگ جویان سپاه اسلام را از پای در آورد، بر سر محمود بن مسلمه، سنگ آسیایی افکند که بر اثر آن محمود بن مسلمه پس از سه روز جان باخت.
این دلاور نامی در حالی که غرق سلاح بود و زره یمانی بر تن و کلاهی که از سنگ مخصوص تراشیده بود بر سر داشت و کلاه خود را روی آن قرار داده بود، رجزخوانان پای در میدان نهاد که به دست شیر خدا علی بن ابی طالب علیه السلام کشته شد.
برخی از مورخان اهل سنت معتقدند که مرحب به وسیله محمد بن مسلمه کشته شد؛ ولی این احتمال بی‌پایه با تاریخ متواتر و مسلم اسلامی سازگار نیست.
نقل است که بر روی شمشیر وی نوشته شده بود: این شمشیر مرحب است. هر کس آن را بچشد نابود می شود.


کل پروسه 2 روزه انجام شد . طراحی و پرینت و کهنه کاری.هرچند بدلیل کمبود شدید وقت ایراداتی چه در زمینه طراحی و خروجی کار داشتیم اما نکته مهم مورد تایید بودن کارگردان بود که دقیقا چیزی که نیاز داشت را بدست آورد.

در مورد مشخصات باید گفت که پرینت کار با پرینتر سه بعدی FDM و ضخامت 300 میکرون و اینفیل های متفاوت و جنس PLA اجرا شد.مرحله بعد رنگ آمیزی و کهنه کاری کلاهخود بود.

همانطور که مشخص شد کاربرد خدمات پرینت سه بعدی بسیار فراگیر می باشد و در هر رشته و زمینه ای کاربرد دارد.بخصوص در ساخت آکسسوار و لوازم دکور صحنه.در زیر کلیپ ساخته شده را مشاهده می فرمایید.

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *