10 پرینتر سه بعدی ارزان قیمت سال 2016 ( بخش اول)
مارس 7, 2016
همکاری با ما
آوریل 5, 2016

10 پرینتر سه بعدی ارزان قیمت سال 2016(بخش دوم)

اخبار دنیای پرینت سه بعدی


در بخش اول با 5 پرینتر سه بعدی ارزان قیمت آشنا شدید.در بخش دوم این سری مقاله به بررسی 5 پرینتر سه بعدی دیگر می پردازیم.


6-پرینتر سه بعدی PrinterBot Play 1505 – قیمت 399$

نوع:FDM (با مواد PLA)
حجم ساخت:100 x 100 x 130 mm
مونتاژ:كاملا مونتاژ شده
در دسترس بودن: خريد كالا از printrbot

6

پرينتر prinrbot كه نامي معروف در عرصه پرينتر هاي سه بعدي است. اخيرا با قابليت play 1505 ساخته شده و داراي يك بدنه فولادي است كه توانست جايزه Best for School را از آن خود نمايد .دريافت رزولوشن كمتر از 50ميكرون، و قابل حمل بودن آن، ويژگي هاي بسيار با ارزش وشايان توجهي هستند كه در تركيب با سهولت استفاده (از طريق اتصال به برق)و كيفيت عالي پرینت سه بعدي قرار مي گيرند .


7.پرینتر سه بعدي Wanhao Duplicator i3 V2 – قیمت 399$
نوع: (ABS – PLA)
حجم ساخت: 200 x 200 x 180 mm
مونتاژ:از پيش مونتاژ شده
در دسترس بودن :خريد از wanhao آمريكا

7
نمونه Wanhao’s Duplicator i3 V2 ،يك پرینتر سه بعدي از پيش مونتاژ شده با قابليت استفاده آسان است كه به شكل ويژه براي سازندگان مبتدي اين دستگاهها، طراحي شده است. اين مدل، مبتني بر نمونه معروف Josef Prusa است كه يكي از معروف ترين reprapها در عرصه چاپ سه بعدي محسوب ميشود .
اين پرينتر سه بعدي با بدنه فولادي خود، داراي مشخصات بسياري است كه مي تواند دراختيار چاپگر هاي سريع، نظير Mk10 با فن خنك كننده ،يك ميكروكنترلگر gcod و يك صفحه گرمايشي،قرار گيرد .درخصوص نرم افزار هم، چاپگر Wanhao’s Duplicator i3 V2 سازگار با Repetier, CURA می باشد. درصورت سفارش اين كالا، پرينتر سه بعدي ،با قيمت مطلوب با يك فيلامنت مشكي PLA و ضمانت يك ساله در اختيار شما قرار خواهد گرفت.


8.چاپگر سه بعدي Solidoodle Press 2.0 – قیمت 399$

نوع: (ABS – PLA)
حجم ساخت: 203 x 203 x 203 mm
مونتاژ:كاملا مونتاژ شده
در دسترس بودن: خريد از Solidoodle

8
اين چاپگر كه در نوامبر 2015 وارد بازار شد، نسل دوم نمونه چاپگر Solidoodle Press است كه گزینه ای با قيمت مناسب، براي پرينتر سه بعدي دسك تاپ محسوب مي شود. با توجه به حجم نسبتا بزرگ آن پرينتر داراي ابعادي فشرده مي باشد.
چاپگر سه بعدی Solidoodle Press 2.0 از طریق عوامل تولید کننده در بروکلین طراحی شده و منطبق با نرم افزار انحصاری solid print است که استفاده از آن آسان بوده و این اجازه را به شما می دهد که که مدلهای پرینت سه بعدی و شهودی را در اختیار داشته باشید . همچنین دارای یک طرح گرمایشی با لایه ایی شیشه ایی است که می تواند با رزولوشن 0/1mm به کار چاپ بپردازد .


9.چاپگر سه بعدی New Matter MOD-t – قیمت 399$
نوع: (ABS – PLA)
حجم: 150 x 100 x 125mm
مونتاژ:مونتاژ بخشهای مورد نیاز
در دسترس بودن : خرید از New Matter

9
این مدل یک  پرینتر سه بعدی باقیمت مناسب است که تاکید اصلی در آن، بر روی طراحی و سادگی کار و ایجاد یک گزینه مطلوب برای خانه شما می باشد . به خاطر وجود یک پوشش روشن و یک لایه سفید براق، MoD-t،آنچه را که شما مشغول پرینت آن هستید را نشان داده و نمونه تاج (لمسی )آن، برای هر خانه ایی ساخته می شود.
از آنجا که چاپگر سه بعدی دارای حجم بسیار کوچکی است، در نتیجه، ظرفیت تولید پرینت هایی با کیفیت خوب و ارتفاع لایه 0/4mm تا0/1 را دارد . دربهترین و برجسته ترین کیفیت خود، پرینتر سه بعدی MOD-t،قابلیت اتصال به وای فای را داشته، بنابراین، شما مجبور نیستید که از کابل های یا سیستم های زیادی برای اتصال استفاده کنید . اگر شما خواهان حفظ هزینه های اندک چاپ سه بعدی خود هستید، چاپگر New Matter MoD –t،با کاتریج های فیلامنتی غیر انحصاری و ارزان، استفاده می شود .
همچنین، این نوع چاپگر، پرینترهای سه بعدی خود رابه ارزش 200هزار دلار،در اختیار مدارس ایالات متحده گذاشت.


10-چاپگر سه بعدی Dagoma Discovery200D – قیمت 330 تا 440$
نوع: FDM (با مواد PLA)
حجم ساخت: 100 x 100 x 130 mm
مونتاژ:کیت DIYیا مونتاژ شده
در دسترس بودن: خرید ازDagoma
شرکت فرانسوی startup Dgoma، طرح پرینتر سه بعدی Discovery 200 خود را با قیمت مناسب وکاملا مونتاژ شده (440 دلار) و یا کیت DIY و هزینه بسیار كمتر (330 دلار )، در اختیار سازندگان قرار دارد . این پرینتر سه بعدی، عمدتا از قطعات سه بعدی ساخته شده، به صورتی که در آن، فایل های STL ، دارای منبعی بازبوده و این اجازه را به سازندگان می دهد که اپشن چاپ سه بعدی رابر روی آن پیاده نمایند .
به طور کلی، این پرینتر سه بعدی ارزان که به خوبی مورد توجه قرار گرفته، حاوی کف گرم کننده در خود نبوده، هرچند که پرینترسه بعدی، می تواند در انطباق با ABS قرار گیرد، اما سازندگان آن، خواهان تشویق چاپ سه بعدی -اکولوژیکی،به واسطه استفاده از مواد ماندگارتری همچون PLA مي باشند . بررسی های صورت گرفته از پرینتر سه بعدی با هزینه کمتر از500دلار، حاکی از آن است که مونتاژ این قطعات، راحت وساده بوده و باعث می شود که Discovery200، آپشنی اصلی برای پرینتر سه بعدی دسک تاپ DIY با قیمت مناسب محسوب شود.


BONUS:پرینتر سه بعدی : Mattel Thingmaker برای بچه ها – قیمت 300$
نوع: FDM (با مواد PLA)
حجم:N/A
مونتاژ:کاملا مونتاژ شده
در دسترس بودن: دادن پیش سفارش از آمازون
هرچند که MATTEL THINGMAKER به ویژه برای کودکان طراحی شده است، اما یک پرینتر سه بعدی با قیمت مناسب (فقط 300دلار) بوده و روشی عالی برای یادگیری مبانی پایه برای چاپ سه بعدی در میان کودکان و بزرگسالانی محسوب می شود .
برای ایمن کردن و کاربردی نمودن این پرینتر، تا حد امکان، پرینتر سه بعدی BU8DGET برای کودکان، شامل ویژگی های حاوی قفل کودک، نظیر PRINT HEAD،ردیاب و یک قفل درب خودکار برای جلوگیری از لمس سطح صفحه پرینت از سوی کودکان کوچکتر می باشد . همچنین، این چاپگر به صورتی طراحی شده است که در انطباق با Thingmaker Design App(ساخته شده از Autodesk)قرار داشته و به کودکان اجازه می دهد که از میان اسباب بازی هاي از پيش طراحي شده ، طرح هاي سه بعدي خود را سفارش دهند . این پرینتر سه بعدی ، اخيرا، درنمايشگاههاي مخصوص اسباب بازي نیویورک، ارائه شده و می تواند از طریق سایت آمازون، سفارش داده شود .این محصول، انتظار می رود که برای پاییز سال2016، وارد بازار شود.


این لیست، شامل لیستی از ارزانترین پرینترهای سه بعدی است که امکان یافتن آن در دنیای امروز وجود دارد (با توجه به دستگاههایی که در آینده و در این صنعت، ارائه خواهد شد) با این وجود راهی که بازار طی می کند، این اطمینان را برای ما ایجاد می کند که امکان حذف یا افزودن موارد دیگر در آینده بسیار نزدیک، در این قسمت وجود دارد. از آنجا که پرینتر سه بعدی با قیمت کمتر از 500دلار، مطمئنا بهترین گزینه برای هرفردی محسوب نمیشود،(برای افراد مبتدی یا کسانی که به دنبال تست و بررسی این محصولات هستند)


خدمات پرینت سه بعدی نیکانو

مقالات اختصاصی

اگر اینستاگرامی هستید @Nikano_3dp را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *