امروزه با پیشرفت فناوری پرینت سه بعدی می توان پیچیده ترین قطعات را در کمترین زمان با خدمات پرینت سه بعدی به واقعیت تبدیل کرد. از پرینت سه بعدی می توان در زمینه های مختلف پزشکی، صنعتی، معماری، هوا فضا و … استفاده کرد.برای دسترسی به بهترین خروجی پرینت سه بعدی ، لازم است یک سری اصول اولیه در طراحی سه بعدی رعایت شود. جهت اطلاع از خدمات نیکانو می توانید بر روی هر از  4 آیکون بالای صفحه کلیک کنید تا با مشخصات هر خدمات آشنا شوید.

خدمات پرینت سه بعدی نیکانو با دو تکنولوژي SLA و FDM انجام می شود.

در صورتی که اطلاعی از تفاوت این دو تکنولوژی ندارید می توانید مقاله تفاوت پرینتر سه بعدی SLA و FDM و مشخصات کلی را مطالعه کنید.
بطور کل در صورتی که قصد اجرای نمونه اولیه خود را در سایز بالا و هزینه کمتر دارید می توانید از خدمات پرینت سه بعدی FDM استفاده کنید. بزرگترین ابعاد برای پرینت یک تکه  23x29x40 سانتیمتر می باشد.ب دیهی است برای ابعاد بزرگتر باید کار بصورت تکه تکه پرینت و سپس اسمل شود.ساخت نمونه قطعات صنعتی٬ سردیس تندیس و مجسمه ابعاد بزرگ و سایر قطعات را می توان با روش  FDM انجام داد.
اما اگر قصد تهیه نمونه اولیه با کیفیت بسیار بالا را دارید می توانید از روش SLA استفاده کنید.میز کار این پرینتر 14×14×17  سانتیمتر می باشد.از این روش برای پرینت موم انگشتر برای ریخته گری ٬ پرینت مجسمه های سایز کوچک با کیفیت بسیار بالا و سایر کارهایی که نیاز به دقت و کیفیت بالا می باشد٬ استفاده می شود.
برای بررسی هر مورد از خدمات پرینت سه بعدی می توانید آیکون های بالای صفحه را بررسی کنید.

 

 

 

طراحی سایت
پرینت سه بعدی